Προς το περιεχόμενο

Error!


zoolapi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!Κάθε φορά με την εκκίνηση του pc μου,στην επιφάνεια εργασίας βγάζει το εξής παράθυρο:" Παρουσιάστηκε σφάλμα κατα την φόρτωση:P17.dll

Δεν ήταν δυνατόν να εντοπιστεί η καθορισμένη μονάδα"

οκ

Πατάω οκ ή κλείνω το παράθυρο και όλα καλά.Και να μην το κλείσω,πάλι όλα λειτουργούν κανονικά χωρίς πρόβλημα.Παρατήρησα οτι απο όταν έκανα απεγκατάσταση και αφαίρεση μιας κάρτας ήχου,(και στην ίδια θύρα έβαλα μια άλλη),άρχισε να συμβαίνει αυτό..

Τί να κάνω να το εξαφανίσω;;;;:mad:

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

έψαξα για ιούς κτλ με ένα απο τα προγράμματα αυτα,αφαίρεσα οτι περίεργο βρήκα,αλλα τίποτα.Δεν είμαι και "expert" στο θέμα..και ίσως να μην τα εκανα σωστά.

Τώρα θα βγάλω το software της κάρτας ήχου και θα το ξαναεγκαταστήσω ΄οπως ήταν η περίπτωση στο link που μου έδωσες.. και ίδωμεν!:o Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε έναρξη εκτέλεση και γράψε msconfig και και Πήγαινε στην καρτέλα εκκίνηση αν δεν βρεις τίποτα παράξενο τράβα ένα screenshot να δούμε και εμείς μπας και ιός εκεί μάγκωσε...(πάντως είναι ιός να ξέρεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε έναρξη εκτέλεση και γράψε msconfig και και Πήγαινε στην καρτέλα εκκίνηση αν δεν βρεις τίποτα παράξενο τράβα ένα screenshot να δούμε και εμείς μπας και ιός εκεί μάγκωσε...(πάντως είναι ιός να ξέρεις)

 

Τελικά μάλλον βρέθηκε.Γράφει Rundll32 P17 και τοποθεσία HKLM\software\microsoft\windows\Currentver...Τώρα τί κάνω?Επιλέγω μόνο αυτό και πατάω απενεργοποίηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό να κάνεις...(το ξετσεκάρεις απλά και κάνεις Restart)

 

Και να μαι πάλι!!!Αυτη τη φορά,χωρίς το ενοχλητικό παράθυρο:-)Όλα καλά πήγαν.Σε ευχαριστώ πολύ.Αν μπορείς και δεν σου κάνει κόπο,κάνε μου ένα..explain της κατάστασης..Δηλαδή ήταν όντως ιός,είχε καμία σχέση με την κάρτα γραφικών(ή ήταν σύμπτωση οτι παρουσιάστηκε μετά την απεγκατάσταση της ),και αν ήταν ιος γιατί δεν τον εντόπισα με το σκανάρισμα που έκανα?Ελπίζω να μην σε ζάλισα,απλά ρωτάω για να μαθαίνω και τίποτα χρήσιμο..η άσχετη!!:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι έψαξα στο net ήταν ιός το ότι παρουσιάστηκε μετά την απεγκατάσταση της κάρτας γραφικών ήταν μάλλον σύμπτωση το ότι δεν το έβρισκε το Antivrus μπορεί να είχε καταστραφεί ήδη ο ιός και έμειναν υπολείμματα η το Antivirus που έβαλες απλός δεν το βρήκε και άλλοι 1000 λογοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι έψαξα στο net ήταν ιός το ότι παρουσιάστηκε μετά την απεγκατάσταση της κάρτας γραφικών ήταν μάλλον σύμπτωση το ότι δεν το έβρισκε το Antivrus μπορεί να είχε καταστραφεί ήδη ο ιός και έμειναν υπολείμματα η το Antivirus που έβαλες απλός δεν το βρήκε και άλλοι 1000 λογοι...

 

Σε υπέρευχαριστωωωω!!!!:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...