Προς το περιεχόμενο

2 πριζες -> μια σύνδεση γίνεται?


Kagkouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πρόκυται να κάνω σύνδεση σε μια εταιρία με 10Mbps+. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να συνδέσω 2 διαφορετικά router σε 2 διαφορετικές πρίζες τηλεφώνου και αυτά με τη σειρά τους σε 2 διαφορατικά PC και να έχω ίντερνετ με αυτόν τον τρόπο και στα 2 PC?

Κάποια μειωνεκτήματα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο σκοπος σου ειναι να εχεις internet σε δυο pc ο τροπος ειναι πολυ πιο απλος !!!! Με ενα router μοιρασε το και σε περισσοτερα απο 2 pc με μια γραμμη και απο μια πριζα.

 

Εκτος και εννοεις κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι όχι....κάτι άλλο ρωτάω.

Άμα γίνεται να βάλω σε ένα σπίτι το οποίο έχει 1 τηλεφωνική γραμή δηλαδή 1 ADSL σύνδεση στης κουζίνας την τηλεφωνική γραμμή ένα ρουτερ και στου μπάνιου την τηλεφωνικής γραμμής ένα άλλο ρούτερ. Και να συνδέσω (ΟΧΙ ασύρματα) ένα PC στον κάθε ρουτερ ξεχωριστά. Θα δουλέψει αυτό με προϋποθεση να είναι και τα 2 ρούτερ ανοιχτά και να κατεβάζουν και τα 2 PC? Θα έχω ίδιες ΙΡ? Η ταχύτητα του Internet πως θα μοιράζεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι όχι....κάτι άλλο ρωτάω.

Άμα γίνεται να βάλω σε ένα σπίτι το οποίο έχει 1 τηλεφωνική γραμή δηλαδή 1 ADSL σύνδεση στης κουζίνας την τηλεφωνική γραμμή ένα ρουτερ και στου μπάνιου την τηλεφωνικής γραμμής ένα άλλο ρούτερ. Και να συνδέσω (ΟΧΙ ασύρματα) ένα PC στον κάθε ρουτερ ξεχωριστά. Θα δουλέψει αυτό με προϋποθεση να είναι και τα 2 ρούτερ ανοιχτά και να κατεβάζουν και τα 2 PC? Θα έχω ίδιες ΙΡ? Η ταχύτητα του Internet πως θα μοιράζεται?

 

Δεν νομιζω με ανοιχτα δυο router να σε αφηνει να συνδεθεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia mporei na exei 2 ksexoristes tilefonikes grammes se diaforetikes tilefonikes thires

 

2 diaforetikes adsl 2 router 2 pc nai ginetai.

1 adsl 2 router tautoxrona den ginetai.

1 adsl 1 router dio pc ginetai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...