Προς το περιεχόμενο

Laptop Innovator Pluto WP-765V


zar0g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

HI FORUM

ξερει κανεις ποια ειναιη barebone εταιρια αυτο του μηχανιματος που πουλαει το eshop

ηξερα οτι παλιοτερα συνεργαζονταν με την hasse

 

εδς ειναι το Link του μηχανιματος

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909157

 

παρεπιπτοντος ειναι η πιο καλη προσφορα που εχω δει

 

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά οι προτάσεις του e-shop είναι αχτύπητες

 

δες και αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909156

μέχρι και hdmi και ενσωματωμένο τουνερ έχει!

 

και 2 χρόνια εγγύηση, με σερβις μέσα σε 4 ώρες (θέλει να χτυπήσει πλαίσιο βέβαια)

 

αν είχαμε και άποψη για την ποιότητα κατασκευής του σασί... πόσο θερμαίνεται κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δειτε και αυτο ειναι περιπου το ιδιο κατα 100e ακριβοτερο

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=996483

 

πολύ καλά χαρακτηριστικά και οικονομικό, αλλά το πλαίσιο αν έχει εμπιστοσύνη στα μηχανήματά του, γιατί δε δίνει και αυτό 2 χρόνια εγγύηση; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα προτεινει σε μια φιλη να παρει το flg 7500 της multirama

που ειναι πολυ καλο μιχανημα,εχει περιπου τα ιδια χαρακτηριστηκα με αυτο

 

τελικα ξερει κανεις πια ειναι η barebone εταιρια των innovator pluto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθε barebone, μπορει να ειναι απο διαφορετικη εταιρεια, μπορει και οχι... ετσι δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα απο εναν μεμονωμενο turbox και innovator, για ολα τα turbox και innovator. Τα καινουργια Innovator κοιταξε κανεις μηπως ειναι msi ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ MULTIRAMA ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ 3ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ(ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΟΣΤΟΣ).ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ BAREBONE ΤΙ ΦΟΡΑΕΙ?ΑΠΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΟΥΠΕΡ .ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ MULTIRAMA Η ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟΥ?

 

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MultiramaNotebooks&cp_id=131796

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δειτε και αυτο ειναι περιπου το ιδιο κατα 100e ακριβοτερο

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=996483

 

δεν ειναι ομως ακριβως το ιδιο, εχουν αλλο επεξεργαστη, αλλο δισκο, το ινοβειτορ δινει τιουνερ και το πλαισιο σε χρεωνει με το ζορι το λειτουργικο (τα 100 ευρω παραπανω που λεγαμε).

και τα 4 παραπανω που λεω ειναι υπερ του ινοβειτορ, στη συγκριση μεταξυ τους τουλαχιστον.

το οποιο ινοβ εδω που τα λεμε ειναι εξαιρετικη περιπτωση απο αποψης παρεχομενων υποσυστηματων σε συναρτηση με την τιμη, αλλα ειμαι λιγο διστακτικος, γιατι δεν εχω ακουσει εμπειριες απο κανεναν για τη θερμοκρασια που εκλυει, για την αυτονομια και για την αξιοπιστια γενικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας φίλοι.Λοιπόν θα σας πω την παρολίγον λ@λ@κια που πήγα να κάνω με το συγκεκριμένο Laptop του E-shop.To παρήγγειλα στις 03/01/08 γιατί το είχε προσφορά μέχρι τις 05/01/08 στα 959?.Για καλή μου τύχη δεν είχαν και ακόμη δεν έχουν επεξεργαστές για να το συναρμολογήσουν.Ο ξάδερφος μου που το πήρε στα χέρια του κυριολεκτικά έμπλεξε.Μόλις κάναμε εγκατάσταση τα Windows άρχισαν τα προβλήματα.1ον το τιούνερ πότε συνδεέται πότε αποσυνδέεται.2ον υπερβολική θερμοκρασία και θόρυβος απο τον ανεμιστήρα.3ον κατασκευή μέτρια με ήδη πετσικαρισμένα πλαστικά (πλήκτρα, βάση πληκτρολογίου, κλπ.).4ον η βάση του πληκτρολογίου είναι βαμμένη με ματ άσπρο χρώμα και λερώνει κατευθείαν(απαιτεί προσοχή).5ον το Laptop επιστράφηκε στο σέρβις την Τρίτη για να επισκευαστεί το τιούνερ (μόνο 3 ημέρες στην κατοχή του ξαδέρφου).Όπως είπα ευτυχώς για μένα γιατί προχθές κιόλας ακύρωσα την παραγγελία λόγω της έλλειψης της CPU.Το ίδιο Laptop δίνει το Πλαίσιο σε μαύρο χρώμα Iron VN72-216.Το καλύτερο το έμαθα χθές μετά απο πολύ ψάξιμο στο Net για να βρω την κατασκευάστρια εταιρία του barebone.Λοιπόν αυτή είναι η Vestel και έιναι μια απο της μεγαλύτερες εταιρίες στην Τουρκία η οποία εκτός απο Laptops κατασκευάζει ψυγεία, πλυντήρια, τηλεοράσεις LCD κλπ.Μόλις σήμερα παρέλαβα το συγκεκριμένο ACER http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907891,πάλι απο το E-shop αλλά είναι επώνυμο και μέχρι στιγμής είμαι κατευχαριστημένος.4 ώρες λειτουργίας ήδη και ακόμη έιναι δροσερότατο.Σόρρυ για τη έκταση του post αλλά πρέπει να προσέχουμε με τις προσφορές και τα φθηνά PC's και Laptops.

 

Υ.Γ. Δεν έχω τίποτα με το E-shop τους έχω αφήσει κάποιες χιλιάδες ευρώ, και πάλι απο κει θα συνεχίσω να ψωνίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν συμπάθησα τα ελληνικά built to order...μιά φορά πήρα ένα 12αρι turbo-x και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Και τώρα που τα βλέπω από κοντά σε πλαίσιο και Multirama συνεχίζουν να μην μου γεμίζουν το μάτι τόσο με την ποιότητα τους , όσο και με την αισθητική τους. Σε αυτά τα χρήματα θα προτιμούσα να πάρω ένα acer τούμπανο....και αν έβαζα και κάτι παραπάνω σαφώς θα πήγαινα σε εταιρείες εγγύηση του χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους καποιος απαντησε στο αρχικο ερωτιμα μου

ευτιχως γιατι ειμουν ετοιμος να το αγορασω

θα προτημισω κατι αλλο

 

παντως πριν απο κανα μηνα προτεινα σε μια φιλη και πηρε το flg 7500 της multirama

το οποιο εχει barebone εταιρια την compal(που ειναι απο της καλυτερες στον χωρο) και ειναι πολυ καλο μηχανημα

 

οταν πηρα στο eshop και ρωτησα ποια ειναι η barebone εταιρια για το Pluto

μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου δωσουν τετοια πληροφορια

και εκει την ψιλιαστηκα και εκανα λιγο πισω

 

αν υπαρχουν και αλλες πληροφοριες για το σχετικο μηχανιμα ασ μας τις πειτε προς ενημερωση των καταναλωτων

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το εργαλειο ειναι πολυ καλο. Για παραδειγμα παιζει το Flight Simulator X για πλακα. Επισης ο ανεμιστηρας ειναι αθορυβος και απο θερμοτητα ελαχιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ετσι και αλλιως το προιον ειναι εξαντλημενο. ειμαι και εγω ενας απο αυτους που το αγορασαν. Για το tv tuner εχω και εγω προβλημ οσο για τα αλλα προβληματα δεν ξερω γιατι γενικα δεν εχω παρει και στα χερια μου πολλα laptop αλλα μια χαρα μου φαινεται εκτος απο το tuner δεν εχω αλλο προβλημα και απο ποιοτητα κατασκευης παιδια ειναι χαλια πλαστηκουρα αλλα πολλη καλα χαρακτηριστηκα και φτηνα μην τα θελουμε και ολα δικα μας:-):-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...