Προς το περιεχόμενο

ps2 αντιγραφη παιχνιδιου...


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια exω κανει backup τα αυθεντικα παιχνιδια μου στο ps2 το οποιο εχω τσιπαρισμενο. Ειχα κανει iso 2 παιχνιδια μου λοιπον και τα dvd χαλασανε με τον καιρο. Ευτυχως ειχα τα iso στο πισι μου.Τωρα θελω αυτα τα iso να τα περασω σε dvd για να τα παιζω στο ps2 μου. Τι χρειαζεται για να παιξουν;;;

Εκανα burn image στο Νερο αλλα δεν παιζουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω γραψει εκατο+ παιχνιδια στο Ps2 με το Nero και τις νεοτερες εκδοσεις εχω να πω οτι μια χαρα κανει την δουλιτσα του. πατωντας στο iso αρχειο σου κατευθειαν αρχιζει η εγγραφη.βγαζεις τα multi και καις στα 8 με 10χ.99% επιτυχια με ενα dvd rw της ταξης των 25 ? και ανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και dvd decrypter και δεν βγάζω άκρη..

Λοιπον, με λεπτομερεια.... 1) Πας Mode --> ISO --> Write. 2) Απο "Source", επιλεγεις το αρχειο σου. 3) Απο "Destination" επιλεγεις το αντιγραφικο σου. 4) Απο "Write Speed", επιλεγεις ταχυτητα εγγραφης (συνηθως Χ4 ειναι μια χαρα για να ειναι και αξιοπιστη η εγγραφη). 5) Γραφεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα παιχνιδια εχουν μεγεθος ΚΑΤΩ απο 4.36 Gb (οσο χωραει ενα DVD) τοτε τα γραφεις οπως αναφερουν οι παραπανω. Αν ομως γεμιζει το δισκακι ή και παει λιγο παραπανω, πρεπει να κανεις ISO rebuilt. Αλλιως δε θα παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα παιχνιδια εχουν μεγεθος ΚΑΤΩ απο 4.36 Gb (οσο χωραει ενα DVD) τοτε τα γραφεις οπως αναφερουν οι παραπανω. Αν ομως γεμιζει το δισκακι ή και παει λιγο παραπανω, πρεπει να κανεις ISO rebuilt. Αλλιως δε θα παιζουν.

 

4.37GB για την ακρίβεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά πείτε ακριβώς τι κάνετε γιατί έχω κάψει 10 dvd..

Δοκίμασα και dvd decrypter και δεν βγάζω άκρη..

Θέλω να γράψω ένα Mario που βρήκα..

 

καλησπερα καταρχας!Mario σε ps2 δεν υπαρχει:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει να του πω για ps2 απο nero ας στειλει pm.Παλιοτερα εγραφα και με decrypter αλλα το παρατησα.μετα την 7.0 ή 7.5,δεν θυμαμαι, αρχισα να καιω με nero.με το 8 δεν εχω δοκιμασει ακομα btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

ρε παιδια το metal gear 3 snake eater δεν μου το παιζει!ξεκιναει ολα καλα ολα μια χαρα αλλα εκει που ειναι να αρχισει η πιστα βγαζει πανο αριστερα ενα cd με ενα ερωτηματικο!εχω δοκιμασει dvd decrypter,alcohol 120% και dvd fab platinum! τιποτα!!!!τι να κανω λετε??????ευχαριστω! α ξεχασα να πω για οσους δεν το ξερουν οτι το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι double layer και το γραφω σε dvd+R double layer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...