Προς το περιεχόμενο

AMILO Pi 2530


pavlosman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετά από πολύ ψάξιμο, κατέληξα στον παραπάνω φορητό

 

το "αγαπημένο" μου μουλτιραμα το έχει 699 ευρώ με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Μοντέλο Επεξεργαστή Intel Core 2 Duo T7100 1.86GHz,2MB L2 cache,667MHz FSB

Οθόνη 15.4'' WXGA Crystal Brite

Μνήμη 2048MB DDRII

Σκληρός Δίσκος 160GB

Κάρτα Γραφικών 2300 HD 128MB

Μαγνητικό Μέσο

Οπτικά Μέσα DVD+-RW

Modem 56k/v.92

Κάρτα Δικτύου 10/100

Ειδικές Υποδοχές Wireless 802.11

Θύρες Σύνδεσης VGA X1 , USB 2.0 X3 , 1394 X1

Θύρες Εισόδου RJ 45 , RJ 11 ,S-VIDEO

Θύρες Εξόδου 1 X Mic 2 x speakers out

Λειτουργικό Windows Vista Premium GR

Μπαταρία Li-ion

Βάρος (Kgr) 2.8

 

να ρωτήσω αν κάποιο από τα μέλη του φόρουμ έχει το AMILO Pi 2530, αν είναι εύκολο να γράψει κάποιες εντυπώσεις για το πόσο θερμαίνεται, αν είναι θορυβώδες κλπ.

 

περισσότερο με απασχολεί το SILENT MODE FUNCTIONALITY που έχει. Μου μοιάζει με το τωρινό fs που έχω (Α1645) που όταν ΔΕΝ έχεις πατημένο το silent mode ο θόρυβος είναι τραγικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα τα φουτζίτσου όπως γνωρίζεις έχουμε θόρυβο και επειδή σου απάντησα και κάπου αλλού καλέ μου φίλε, το mode αυτό το θεωρεί ως έξτρα χαρακτηριστικό. Η προσφορά είναι πολύ καλή και προσωπικά θα προτιμούσα κάποιο άλλο αλλά αν αγοράσεις μια επέκταση εγγύησης ίσως και να μην τραβάς πολύ τα μαλλιά σου. Πάντως η τιμή του είναι όντως τέλεια για όσα προσφέρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα 799 ευρώ πριν απο 2-3 μήνες και πάλι η τιμή του ήταν καλή. Δεν έχει πολύ θόρυβο (λίγο περισότερο απο το ΗΡ G3000 που έχω το οποίο δεν κάνει καθόλου θόρυβο LOL). Έχει πολύ κάλό πληκτρολόγιο, μέτρια ποιότητα κατασκευής και καλές επιδόσεις.

Η κάρτα γραφηκών που έχει (ATI HD2300) τα καταφέρνει και σε παιχνίδια φτάνει να μην θέλεις να παίξεις Crysis. Η οθόνη του είναι απλώς καλή. Απο θέμα ζέστης είναι καλούτσικο, δεν έχω παρατηρήσει ιδιέτερα προβλήματα. Το Silent mode δεν το χρησιμοποιώ καθόλου.

Ελπίζω να μην βγούν αληθινα όλα αυτά που λένε εδω μέσα για τους FS γιατί θα στεναχωριθώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ειδικά τον 21στ ο οποίος είχε την καλοσύνη να μου

απαντήσει και αλλού ;), αλλά μάλλον θα αλλάξω και θα πάω σε toshiba - κάποια λύση τύπου 1VN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...