Προς το περιεχόμενο

προβλημα με siemens


tornado21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα μου έφεραν απο forthnet το siemens cl 110.Το πρόβλημα μου είναι ότι έκτος του ότι κλειδωνει μόλις σε 12 mbit, κατεβάζει με χαμηλότερη ταχύτητα ή σχεδόν ίδια με το μόντεμ που είχα to f200.Είναι δυνατόν αυτό ή θέλει κάποια ρύθμιση??

Ευχαριστω προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν η περιοχή που μένεις είναι λίγο πιο κάτω από τα σύννεφα επόμενο είναι.

Δηλαδή λες οτι η χαμηλή ταχύτητα είναι από το μόντεμ? Οχι τίποτα άλλο αλλά έχω κι εγώ το ίδιο και η χαμηλή ταχύτητά μου είναι μάλλον η απόσταση.(???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου έφεραν απο forthnet το siemens cl 110.Το πρόβλημα μου είναι ότι έκτος του ότι κλειδωνει μόλις σε 12 mbit, κατεβάζει με χαμηλότερη ταχύτητα ή σχεδόν ίδια με το μόντεμ που είχα to f200.Είναι δυνατόν αυτό ή θέλει κάποια ρύθμιση??

Ευχαριστω προκαταβολικά

 

exo mia ferrati to konter grafei 300 alla ime stin kifisias kai den pianei ta 300.giati?

 

as to po alli mia fora.katarxin den einai molis 12 mbit.b.poios sou ipe oti tha pexeis sta 24 .an itan oloi na pezame 24 mbit tote den tha dinan mono 24 alla tha edinan 100.b.to adsl pezei me basi tin apostasi.12 mbit ine kati parapano apo ton meso oro.iparxoun kai aloi pou pezoun sta 2.oute iparxoun astika kentra se kathe perioxi oute pezoume me optiki ina oute ta kalodia tou ote ine teleia.ine arketa kala ta 12 mbit.den iparxei standard poso klidoneis.an exeis attenuation 35 logiko ine na klidoneis ekei.den thelei extra rithmisi.me 12 mbit katevazeis peripou 1,2-1.4 mb.ego sta 10 mbit katevaza 1,1 stathera.apla denm dinoun oloi oi servers etsi.bale get right pigene http://www.ati.com katevase drivers kai tha deis poso tha piaseis.an itan na katevazes esi me 12 mbit apo to kathe site totte to site gia na ipostirixei pagkosmios tous xristes eprepe na ine 111111111 gbit bandwidth.kai to f200 ine fiat mprosta stin ferrari onomati siemens.auta ta liga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον μενω στον πειραιά και όχι ΄λίγο πιο κάτω απο τα σύννεφα.Δευτερον δεν μου είπε κανεις ότι θα πιάνω τα 24 αλλά οι περισσότεροι πιάνουν τα 16.

Το θέμα είναι ότι κατεβάζω απο rapid μόνο με 200 κβ/sec ενω με το f200 που κλείδωνε στα 8 μπορεί να έπιανα και 270.Γιαυτό ρώτησα αν πρεπει να εχω κάνει τπτ λαθος ειτε στην εγκατασταση είτε στις ρυθμίσεις γιατι μου φαίνεται παράλογο.Τι ακριβως να κατεβασω απο το ati.com???

Thanks για τις απατνησεςι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to oti meneis pirea den simenei tipoota.mporei na meneis pirea stin alli gonia apo to dslam i na meneis 5 km apo to dslam.oti oi perisoteroi pianoun 16 pali den leei kati.mporei to kalodio pou paei se sena na ine xiliokomeno.exo dei atomo me 44 attenuation me 2 km apo stasi pou den dikaiologite.oso gia tin taxitita osous exo dei na lene oti den katevazoun grigora apla den ixera apo pou na katevasoun i i xan to modem usb.katevase me get right apo to site http://www.ati.com .katevase drivers gia kartes grafikonm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε γιατί στο προφίλ σου δεν γράφεις Πειραιά? Χα Χα Χα

 

Kαλα το χιούμορ σου σπάει κοκκαλα :X

Απλα ξαναλέω ότι απο rapid κατεβαζω πιο γρηγορα με το μοντεμ που κλειδώνει στα 8 αποτι με το siemens που κλειδωνει στα 12 και αυτο ειναι περιέργο.Θα πάρω στην forth.μπας και το ξεκαθαρήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα το χιούμορ σου σπάει κοκκαλα :X

Απλα ξαναλέω ότι απο rapid κατεβαζω πιο γρηγορα με το μοντεμ που κλειδώνει στα 8 αποτι με το siemens που κλειδωνει στα 12 και αυτο ειναι περιέργο.Θα πάρω στην forth.μπας και το ξεκαθαρήσω

 

kai na pareis den tha sou poun kati.ego ipa kati dokimes na kaneis pio pano alla ego ta ipa ego ta akousa.http://www.ati.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου ζήμενς πάντως κλειδωνει λίγπ κάτω ή λίγο πάνω απο τα 9 και μόλις σήμερα κατέβασα (από μικροσόφτ ) δύο αρχεία ταυτόχρονα με ταχύτητα 250 και κάτι το ένα. Με άλλα λόγια πηγαίνει πολύ καλύτερα από το Ζήμενς πλυντήριο πιάτων μου που κάνει τρεις ώρες παρά κάτι να πλύνει τα πιάτα. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδε8ηκα προσφατα με 4νετ .. και το siemens kλειδωνει στα 2,4 μβιτ! εχω μιλήσει επανηλιμενα μαζι τους , χωρις ομως αποτέλεσμα.

Μπορούμε λες να κατεβάσουμε τους drivers της καρτας γραφικων ati ανεξαρτητως motherboard που εχουμε και να βελτιω8εί η κατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...