Προς το περιεχόμενο

E6750 + Abit ip35pro


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά :) Στα bios o πεξεργαστής μου φαίνεται οτι δουλεύει στα 2.6. Δείτε τι δέιχνει ομως το cpu-z

 

87608332yv2.jpg

 

Τι παίζει τώρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει το C1E και EIST και ρίχνουν το fsb multi και το voltage για εξοικονόμηση ενέργειας. Αν τρέξεις κάτι θα ανέβει και θα σου δείχνει 2.66 κανονικά. Αν κλοκάρεις μέτρια (χωρίς βολτ) μπορείς να τα αφήσεις ως έχει και να δεις πως πάει. Για παραπάνω πρέπει να τα κλείσεις από bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το κανεις, ειναι ανοησια.θα τρεχει στα 2,6 μονο οταν χρειαζεται. αν το βαλεις μονιμα στα 2,6 και δεν θα δεις καμια διαφορα στην αποδοση, και θα ειναι πιο ζεστος και πιο καταναλωτικος σε ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέξε ενα pi με EIST και χωρίς να δεις αν έχει διαφορά στην απόδοση ;)

 

Ελα ρε έχει διαφορά μόνο και μόνο γιατί καθυστερεί να αλλάξει το μουλτι στο πρώτο calculation. Για benches έχει διαφορά για χρήση ρουτίνας δεν έχει.

 

Τώρα θα μου πεις σε ποιον τα λέω αυτά... εσύ θα έχεις κλείσει eist και στο καζανάκι για να αποκρίνεται πιο γρήγορα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε έχει διαφορά μόνο και μόνο γιατί καθυστερεί να αλλάξει το μουλτι στο πρώτο calculation. Για benches έχει διαφορά για χρήση ρουτίνας δεν έχει.

 

Τώρα θα μου πεις σε ποιον τα λέω αυτά... εσύ θα έχεις κλείσει eist και στο καζανάκι για να αποκρίνεται πιο γρήγορα :lol:

 

:lol: αν κάνεις convert καμιά τελεία φαίνεται λίγο η διαφορά αλλά ναι για καθημερινή χρήση είναι οκ αν και εγώ το κλείνω πάντα λόγο οτι ποτέ δεν το χώνεψα και δεν είχα και αέρα ποτέ σε cpu 775 για να παίζει με τις στροφές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: αν κάνεις convert καμιά τελεία φαίνεται λίγο η διαφορά αλλά ναι για καθημερινή χρήση είναι οκ αν και εγώ το κλείνω πάντα λόγο οτι ποτέ δεν το χώνεψα και δεν είχα και αέρα ποτέ σε cpu 775 για να παίζει με τις στροφές :P

 

Ήμουν σίγουρος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε έχει διαφορά μόνο και μόνο γιατί καθυστερεί να αλλάξει το μουλτι στο πρώτο calculation. Για benches έχει διαφορά για χρήση ρουτίνας δεν έχει.

 

Τώρα θα μου πεις σε ποιον τα λέω αυτά... εσύ θα έχεις κλείσει eist και στο καζανάκι για να αποκρίνεται πιο γρήγορα :lol:

 

έτσι.ο άνθρωπος που ρωταει ειναι μέσος χρηστης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...