Προς το περιεχόμενο

Λάθος αγορά από e-bay


GBOTSAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σασ κερδισα μεσο δημοπρασιασ μια μνημη για φορητο που εκανε 12$

δεν προσεξα ομοσ οτι ηταν 256 mb ενω ηθελα 1gb και οπωσ καταλαβαινετε μου ειναι τελειωσ αχρηστη

δεν την εχο πληρωσει.

τι επιλογεσ εχω?

μπορω να μην την πληρωσω και να κανω τον κινεζο?

θα εχω καποιεσ κυρωσεις απο EBAY?

να του δωσω του πωλητη ενα ποσο για αποζημιωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σασ κερδισα μεσο δημοπρασιασ μια μνημη για φορητο που εκανε 12$

δεν προσεξα ομοσ οτι ηταν 256 mb ενω ηθελα 1gb και οπωσ καταλαβαινετε μου ειναι τελειωσ αχρηστη

δεν την εχο πληρωσει.

τι επιλογεσ εχω?

μπορω να μην την πληρωσω και να κανω τον κινεζο?

θα εχω καποιεσ κυρωσεις απο EBAY?

να του δωσω του πωλητη ενα ποσο για αποζημιωση?

Στειλε στο πωλητη email και εξηγησε τη κατασταση. Το κινεζο μπορεις να το κανεις, μονο που ο πωλητης θα σου αφησει αρνητικο σχολιο,πολυ κακο αν ειναι η πρωτη σου αγορα, θα κανει non paying bidder alert, θα εισπραξεις ενα strike απο το ebay,και στα 3 εχουν δικαιωμα να σε διαγραψουν απο μελος. Αρα καλυτερα να ψαξεις για λυση με το πωλητη αν αυτος δεχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

al-ex εχω κανει αλλεσ 10 αγορες και εχω 10 θετικες ψηφους

σκεφτομε να του δωσω σαν αποζημιωση το 50% τησ αξιας δηλαδη 6 $

και να τελειωνουμε ουτως η αλλοσ δεν ειχε πονταρει κανενας αλλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αγοραζεις μονο και οχι πουλας τοτε και να εχεις μια αρνητικη σαν non paying bidder τοτε δεν θα εχει προβλημα στο μελον

φυσικα μιλησε στον πωλητη εξηγοντας το λαθος σου και μπορει να δεχτει να μην σου κανει αρνητικη αξιολογηση, αλλα και να σου κανει δεν τρεχει τιποτα

στο τελος δεν τον εκλεψες, λαθος εκανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εξήγησε του την κατάσταση και ζήτα του τα έξοδα για να ανεβάσει ξανά τη δημοπρασία(relisting fees). Τα έξοδα αυτά δεν ξεπερνάνε τα 2$. Αν αρνηθεί να δεχτεί αυτό το συμβιβασμό τότε αναγκαστικά την αγοράζεις και την ξαναπουλάς τί να πώ :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν πιστεύω πως αξίζει να μπεις στον κόπο για 8 ευρώ (τόσο είναι 12 δολλάρια).

 

Μετά την πουλάς 10ευρώ σε κάποιον μέσω internet και βγαίνεις και κερδισμένος αχαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν πιστεύω πως αξίζει να μπεις στον κόπο για 8 ευρώ (τόσο είναι 12 δολλάρια).

 

Μετά την πουλάς 10ευρώ σε κάποιον μέσω internet και βγαίνεις και κερδισμένος αχαχαχαχαχ

 

Αθάνατο ΕΛΛΗΝΙΚΟ πνεύμα!!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ευρώ κάνει το προϊόν. Πόσα μεταφορικά θα θέλει? Καμιά 5άρα δολλάρια δε θα χρειάζονται? Οπότε πάει αμέσως στα 17 για κάτι άχρηστο. Πλήρωσε του 2$ για relisting fee και είσαι πολύ κερδισμένος, πίστεψέ με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του ότι έκανες λάθος, και αν συμφωνεί να του βάλεις ένα μικρό ποσό (καθώς το ebay τον έχει χρεώσει ήδη επειδή έβαλε την αγγελία).

 

Τι να πώ που από λάθως αγόρασα το κουτί από ένα NES; Νόμιζα ότι έλεγε "boxed" και έλεγε "box".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...