Προς το περιεχόμενο

Εδώ Κολιτσίνα


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρωτη (demo εκδοση) ειναι γεγονος.

Δεν κανει τιποτα απλα θελω να την τρεξετε για να μου πειτε αν κολλαει.

Απο εκει και περα προτεινετε να μπουν περισσοτερες επιλογες πριν αρχισω να υλοποιω τον κωδικα γιατι μετα δεν ειναι ευκολο να κανω προσθαφαιρεσεις.

Επισης πατηστε τα radiobuttons της γλωσσας για να μου πειτε αν αλλαζουν τα κειμενα ΟΚ.

 

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ

Το παιχνιδι θα λεγεται Deck=τραπουλα γιατι εδω εμεις λεμε "μπαρμπα αντε φερε την Κολιτσινα να παιξουμε" κι εννοουμε την τραπουλα.

Αν εχει καποιος να προτεινει κατι ας το πει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως παμε παρακατω (αφου δεν υπηρξαν αντιδρασεις).

Ολα τα χαρτοπαιγνια θα εχουν τις βασικες (κι απαραιτητες ρυθμισεις οταν ξεκινουν) γιατι τις υπολοιπες (γλωσσα, κινηση καρτων, μπαρες κλπ κλπ) θα τα αλλαζετε μεσω μενου.

Επισης μπηκε μια προσθετη ρυθμιση αν θελετε να γινεται χρηση του αρχειου UPS.ini.

 

Δινω καποιες εικονες για να δειτε πως θα κατευθυνει το παιχνιδι και δε μπορειτε να παρετε ο,τι σας αρεσει!

Και δεν πρεπει να κλικαρετε εκει που δεν πρεπει!

 

post-34518-129062959657_thumb.jpg

 

post-34518-129062959675_thumb.jpg

 

post-34518-129062959679_thumb.jpg

 

post-34518-129062959681_thumb.jpg

 

Oπως ξερετε τα φυλλα δινουν 2 ποντους στη δε Δηλωτη 4.

Ομως αν κοπουν δηλαδη 26 εκαστος ή 26 συνολικα η καθε ομαδα (αν παιζουν 4) τοτε εγω απο οτι ξερω κανεις δεν παιρνει ποντο.

Οσους κι αν ρωτησα στα καφενεια πρωτη φορα το ακουν αυτο.

Ακομα κι οι Αλβανοι (μην απορειτε ξερουν κι αυτοι τα ιδια παιχνιδια με εμας) οταν παιζουμε ειτε Κολιτσινα ή Δηλωτη δε μοιραζουμε τους ποντους στην περιπτωση των 26.

Ας μιλησετε κι εσεις επ' αυτου!

Αλλιως θα ακολουθησω λογικη του δε μοιραζω τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επισης εχω παλι αντιρρηση επ' αυτων:

 

post-34518-129062958377_thumb.jpg

 

Αφου το παιχνιδι δεν εχει ξερες ποιος ο λογος να μη ριχνεις ενα 4αρι μετα αλλο ενα με την προοπτικη να τα παρεις με 8.

Ας υποθεσουμε ρε αδερφε οτι τα θυμασαι ολα ή οτι εισαι στον τελευταιο γυρο και δεν εχεις γραμμενο να κανεις τη λαστ μπαζα.

 

Αλλο και τουτο:

 

post-34518-129062958391_thumb.jpg

 

Αφου δε μπορεις να παρεις ριχνοντας 8 το 5+3 αλλα και το 6+2 (ΟΚ εδω συμφωνω) γιατι αλλιως θα ηταν Δηλωτη τοτε πως με το ενα 8αρι μπορεις να παρεις τα αλλα 2 της τσοχας???

Καπου δεν κολλαει αυτο....

Γιαυτο στη δικη μου βερζιον ΓΙΟΚ αυτο.

Περιμενω αντιδρασεις!

Αλλιως παμε παρακατω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενα τελευταιο παραδειγμα για να γινει πιο καταναητο πως και γιατι ο δεικτης του ποντικιου αλλαζει (απο χερι σε βελος):

 

Eστω οτι υπαρχουν αυτα τα φυλλα κατω:

post-34518-129062959683_thumb.jpg

 

Θα ριξουμε το Βαλε σπαθι για να παρουμε τον αλλον. Με το σκεπτικο να αυξησουμε το πληθος των σπαθιων μας μπας και παρουμε 1 ποντο στο τελος.

Η Νταμα ομως δε γινεται να παρθει ριχνοντας το φυλλο αυτο αρα το ποντικι εχει βελος απο πανω της.

 

post-34518-129062959698_thumb.jpg

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΟ ΣΟΦΙΣΤΙΚΕ ΚΟΛΙΤΣΙΝΑ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Oχι δεν υπαρχει περισσοτερο σοφιστικε Κολιτσινα αλλα πρεπει να αυξησεις το επιπεδο δυσκολιας στις νεωτερες εκδοσεις.

Ενημερωνοντας εγω το λαο (επηξα σημερα) :P βγηκε καινουρια εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Λίγο αργά ποστάρω αλλά τώρα έψαξα στο google και το βρήκα. Το κατέβασα αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν ξέρω αν φταίει η ανάλυση του υπολογηστή αλλά δεν μπορώ να δώ τα χαρτιά μου λόγο του ότι είναι στο κάτω μέρος της εικόνας και φεύγουνε εκτός εμβέλειας.

 

Τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο αυτα που λες, εγω βγαζω οτι ειναι αποκλειστικα και μονο προβλημα αναλυσης.

 

Αλλα εισαι θεος για να ξεθαβεις ποστ του MrSean!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το google μου βρίκε το ποστ. Και απ'ότι κατάλαβα δεν πρόκειτε να δωθεί λύση σε αυτό που λέω.

 

Εσύ θα νομίζεις ότι εγώ σπαμαρω τώρα επηδή έχω λίγα ποστ. Αλλά εγώ εδώ διαβάζω ποιο πολύ ειδήσεις και απλά διαβάζω, βαριέμαι να γράφω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να αυξησεις την αναλυση της οθονης σου. Λοιπον επειδη ειμαι off γενικως δεν ξερω αν συνεχισω την υλοποιηση νεωτερων χαρτοπαιγνιων. Το μελλον θα δειξει γιατι εχω προσωπικες ασχολιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...