Προς το περιεχόμενο

Emulator φια Games στο PC


N.I.C

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πόλλα και κάλα Χριστούγεννα σε όλο το Insomnia καταρχήν. Γνώριζει κανείς να μου πει πώς να χρησιμοποιήσω emulator για να βάλω τα games από PS2 σε PC; ευχαριστώ. Το πρόγραμμα μου έχω είναι ένα pcsx 2,κάπως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει κάποιους αλλά τα αποτελέστματα δεν ηταν και πολύ καλά. Με το takken 4 δεν είχα πάνω απο 12-16 fps. Και το ίδιο άκουσα και απο άλλους με καλύτερα μηχανήματα απο το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει κάποιους αλλά τα αποτελέστματα δεν ηταν και πολύ καλά. Με το takken 4 δεν είχα πάνω απο 12-16 fps. Και το ίδιο άκουσα και απο άλλους με καλύτερα μηχανήματα απο το δικό μου.
Βασικά ένας φίλος το κατέβασε γιάτι είναι κολλημένος με κάτι games από PS2, προσπάθησα να τον μεταπίσω αλλά τίποτα. Έστω και χάλια να παίζουν, πως θα το λειτουργήσει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κατεβάσεις τα plugins και κάποιο bios του ps2 και να τα βάλεις στους αντίστοιχους φακέλους, μέτα από το config θα μπορείς εύκολα να το ετοιμάσεις.

 

pcsx21qi0.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν αξιζει.Δοκιμασμενο σε PC με Ε6600(3.6oced),2900χτ 2γβ ραμ και παλι το PS2 τα επαιζε πολυ καλυτερα,αν τα ειχες διπλα και τα εβλεπες θα ελεγες τι κανω ο μαλ@κας παιζω PS2 στο PC υποτιθετε τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε την πιο καινουρια εκδοση του pcsx2 0.94 και κάποιο bios.Υποστηριζει παρα πολλα παιχνιδια!Για να τα παιζεις με 50-60fps πρεπει να εχεις καποιον διπυρηνο.Λενε οτι οι penryn θα τα παιζουν με 100fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν αξιζει.Δοκιμασμενο σε PC με Ε6600(3.6oced),2900χτ 2γβ ραμ και παλι το PS2 τα επαιζε πολυ καλυτερα,αν τα ειχες διπλα και τα εβλεπες θα ελεγες τι κανω ο μαλ@κας παιζω PS2 στο PC υποτιθετε τωρα?

 

 

Φιλε μου το pc σου ειναι για αρχεολογικο μουσειο... Εγω που εχω διπλοπυρηνο επξεργαστη AthlonX2 4400 1GB RAM και 8600gt το teken4 παιζει στα 30-40 fps ανετα. Και οταν κατεβασα αυτο το mod http://www.geocities.com/kurtkz/ ειδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ!!! Πριν κατεβασω το mod το Resident evil outbreak file2 το οποιο ειναι το αγαπημενο μου ps2 παιχνιδι , ετρεχε στα 30- 50 fps κα με το που κατεβασα το mod τρεχει στα 80-100 ps. ΤΟ TEKEN4 με το ζορι εφτανε τα 15 fps χωρις το mod ενω με το mod παιζει στα 40. Επισης ειμαι ενας απο τους beta testers του συγκεριμενου mod. Τα ονοματα των beta testers τα γραφει στο πανω μερος της σελιδας. Μπητε κατεβαστε το mod και θα δειτε τη λιστα με τα ονοματα των beta testers. Το ονομα μου ειναι δευυτερο(ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΟΥΝ ΠΡΩΤΟ:mad::mad::devil::devil:) Αν δεν ημουν εγω και οι αλλοι testers δεν θα τα ειχε καταφερει τοσο καλα το mod. Αξιζει να το δοκιμασετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ποτε νδ μιλησα για το PC στην υπογραφη μου.

Αν δεις γραφω σε τι PC μιλαω πως δοκιμασα(το οποιο εχει παρει ο αδερφος μου γαμωτο....)

Αυτο το mod δν ειχα ιδεα οτι υπηρχε καν ;)

Θα το δοκιμασω οταν μου ερθει η 3850.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα κάτσε φίλε, με πρόσβαλλες :P τώρα για το αρχαιολογικό μουσείο, εντάξει γνώριζω πως η VGA και η ΚΜΕ μου είναι "αδύνατες" σε σχέση με αυτά που βγήκαν τώρα, αλλά ότι παιχνίδι παίζω και οτιδήποτε επεξεργάζομαι τα κάνω με μεγάλη άνεση. Το emulator δν θα το χρησιμοποιήσω εγώ όπως ανέφερα προηγουμένως αλλά ένα φιλαράκι, το οποιό παρεπιπτόντως έχει VGA 8600gt kai 1 gb mnimi, και δεν μπορεί να παίξει το oblivion, που είναι ένα απαιτητικό game, την στιγμή που εγώ με την 6800ultra με 512mb μνήμη το παίζω χώρις ίχνος κολλύματος.Όπότε καλύτερα να ρώταμε πριν βγάζουμε συμπεράσματα, ή όπως λέει και ο λαός "Μην κρίνεις ένα βιβλίο από το εξώφυλλό του" (φιλικά πάντα ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

n.i.c το αρχιαολογια νομιζω πηγαινε για μενα....

 

ΥΓ:offtopic τις μνημες ποσο τις εχεις/ειχες παρει?

 

Ωχ ναι sorry OROKUSAKI λάθος κατάλαβα έγω :o!

Σε μένα απευθύνεσαι sandman για τις μνήμες:confused:;

Sorry παιδιά έχω αποσυντονιστεί λίγο λόγω του πνεύματος των Χριστουγέννων...:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...