Προς το περιεχόμενο

DDR 2 800


...+%ZRX%+...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για παιδια λεω να παρω 2gb 800αρες απο το πλαισιο και ειμαι σε δηλιμα.αν παρω αυτη

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=924253

με 4-4-4-10 ή http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=935557

με 4-4-4-12 αξίζει να δοσω 20 euro παραπανω ? (εχω ειδη 2gb teamgroup 800 4-4-4-12)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφήσεις πάνω στο Pc αυτές που ήδη έχεις, τότε θα πάρεις αυτές που είναι 4-4-4-12. Επειδή και να πάρεις αυτές που είναι 4-4-4-10, θα χρονιστούν αυτόματα στα 4-4-4-12 για να είναι συγχρονισμένες με αυτές που ήδη έχεις.

 

Αν αφαιρέσεις αυτές που έχεις τώρα πάνω στη μητρική, τότε πάρε αυτές που είναι 4-4-4-10.

 

Γενικά μην νομίζεις ότι έχουν και τρομερή διαφορά αν είναι 4-4-4-12 ή 4-4-4-10. Το να πας από τα 2 στα 4 GB RAM, πάλι δεν έχει μεγάλη διαφορά (στα Windows XP/Vista 32bit θα σου αναγνωρίσει περίπου 3,2 GB το Motherboard, είναι φυσιολογικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Team xtreem είναι σαφώς καλύτερες ειδικά αν της προορίζεις για υπερχρονισμό.

Διαθέτουν τσιπάκια της micron D9GMH, ανεβαίνουν άνετα στα 1000MHz με 4-4-4-12 κ βαλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εχω vista 32 και mobο gigabyte DQ4 γιατι θα μου αναγνωριζει 3,2 gb ????

 

Ναι, είναι περιορισμός των 32bit λειτουργικών. Θα πρέπει να βάλεις 64bit λειτουργικό για να δει και τα 4 GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι περιορισμός των 32bit λειτουργικών. Θα πρέπει να βάλεις 64bit λειτουργικό για να δει και τα 4 GB.

 

με service pack 1 διάβασα πως βλέπει 4 giga ram και η 32bit έκδοση.

 

κρατάω και τις επιφυλάξεις μου πάντως. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πάρεις 12, απαντήθηκε ήδη.

 

δεν υπάρχει λόγος να πληρώσεις παραπάνω, αφου ότι και να πάρεις, μόλις συνχρονιστούν με τις παλιές, πάλι 12 θα παίξουν.

 

διαφορά θα δεις στα παιχνίδια που χρησιμοποιούν πάνω από 2 G ram, καθώς δεν θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσει την εικονική του ''αργου'' σκληρού.

 

ps. μόνο το crysis έχω δει εγώ να καταναλώνει τόση μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...