Προς το περιεχόμενο

Απορια..Καρτα Ηχου vS Καρτα γραφικων.


Sed22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια δν ξερω τι να παρω..Καταρχην εχω 3800χ2,2gb,7600gt,2.1 2300

Αυτα, βασικα εγω θελω να παρω την καρτα γραφικων..για καμια 8800gt λεω..Αλλα απο τη αλλη μου λενε οτι εχω αδυναμο cpu και οτι δεν θα βγαζει νοημα..so..

Ειμαι σε Confuse..τι να κανω..?:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα μιλας για 2 διαφορετικα πραγματα.

Να πω οτι λες καρτα γραφηκων vs καρτα γραφηκων να σου πουμε ποια ειναι η καλυτερη το καταλαβαινω.

Αλλα το οτι θες να σου πουμε ή καρτα γραφκηων ή καρτα ηχου δν το καταλαβαινω....

Η μια θα σου δωσει καλυτερη αποδοση στον ηχο(αν εχεις καλα ηχεια)η αλλη θα σου δωσει γραφηκα και fps.

Διαλεγεις και περνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα μιλας για 2 διαφορετικα πραγματα.

Να πω οτι λες καρτα γραφηκων vs καρτα γραφηκων να σου πουμε ποια ειναι η καλυτερη το καταλαβαινω.

Αλλα το οτι θες να σου πουμε ή καρτα γραφκηων ή καρτα ηχου δν το καταλαβαινω....

Η μια θα σου δωσει καλυτερη αποδοση στον ηχο(αν εχεις καλα ηχεια)η αλλη θα σου δωσει γραφηκα και fps.

Διαλεγεις και περνεις.

 

Δεν προσεχεις τι λεω..

Λεω οτι μου εχουν πει οτι εχω αδυναμο cpu ..οποτε και να παρω(ΚΑΡτα γραφικων) δεν θα εχει νοημα..χρειαζομαι καλυτερο cpu ...Ειναι οντως ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως θα την κοβει ο επεξεργαστης(και ειδηκα την 8800γτ,αντιπαλες εταιριες για;))

Αλλα ακομα δν μπορω να καταλαβω αφου δν μπορεις να παρεις καρτα γραφηκων γτ να παρεις καρτα ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκηνα και περνε κομματι κομματι καινουργιο PC.

Καρτα μπορεις παρα ολα αυτα να παρεις(και θα δεις διαφορα απο την 7600)αλλα η καρτα δν θα αποδιδει στο μεγισστο τον δυνατοτητων της γιαυτο λεμε καλυτερα οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποσα(λεφτα) χρειαζομαι για να αλλαξω?

 

Η 8800GT κοστίζει γύρω στα 220ευρώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμη κάπου για να την αγοράσεις. Εγώ θα σου έλεγα να μείνεις με την 7600GT και να περιμένεις να παλιώσει λίγο και το υπόλοιπο pc σου και να τα αλλάξεις μια και καλή όλα.

 

Αν αλλάξεις τώρα κάρτα γραφικών και πάρεις την 8800GT, αφ' ενός δεν θα δεις τρομερές διαφορές (λόγω υπόλοιπου συστήματος), αφ' ετέρου ίσως χρειαστεί να αλλάξεις και τροφοδοτικό.

 

Το οποίο τροφοδοτικό πόσα watt είναι και ποιο μοντέλο? Επίσης, ποια μητρική έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 8800GT κοστίζει γύρω στα 220ευρώ, αλλά δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμη κάπου για να την αγοράσεις. Εγώ θα σου έλεγα να μείνεις με την 7600GT και να περιμένεις να παλιώσει λίγο και το υπόλοιπο pc σου και να τα αλλάξεις μια και καλή όλα.

 

Αν αλλάξεις τώρα κάρτα γραφικών και πάρεις την 8800GT, αφ' ενός δεν θα δεις τρομερές διαφορές (λόγω υπόλοιπου συστήματος), αφ' ετέρου ίσως χρειαστεί να αλλάξεις και τροφοδοτικό.

 

Το οποίο τροφοδοτικό πόσα watt είναι και ποιο μοντέλο? Επίσης, ποια μητρική έχεις?

 

Tροφοδοτικο:Tagan 600watt,Μητρικη:MSI nforce4(SOcket 939)Μην περιμενεις και πολλα απο αυτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...