Προς το περιεχόμενο

Προβληματακι με Conn-x 24MBS ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σ ολους κ καλα χριστουγενα!! εκανα αιτηση για conn-x 24mbs την παρασκευη 22/12/2007 κ η συνδεση μου ενεργοποιηθηκε 24/12/2007 μονο που καθε τρεις κ λιγο μου πεφτει το internet για 1 λεπτο κ μετα επανερχεται.. βεβαια ακομα δεν μ εχουν στειλει τον καινουργιο εξοπλισμο {modem}(28/12/2007). . . λετε να φταιει αυτο ? ή ειναι θεμα του Ο.Τ.Ε (κανει εργασιες)??? μου ειπαν κατι παιδια για συχγρονισμο του modem(thomson speedtouch 530v6) και κατι modulation αλλα ειμαι τελειος ασχετος .... μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα ακριβως με 8αρα γραμμη....

Τους πηρα τηλεφωνο στο 121 κ ακομα περιμενω.

Βελτιωθηκε βεβαια λιγο η κατασταση απο την πρωτη μερα αλλα το προβλημα παραμενει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν τα όργανα και για τον τέλειο ΟΤΕ; :mrgreen:

Φανταστείτε να μην είχατε και πάγιο ΟΤΕ. Ούτε καφέ δε θα έκανε... :P

 

1oν.Κοιτα τωρα τελευται γυρω στις 5-6 ωρες δεν εχει ξανακλεισει το internet...2oν.Κανεις δεν ειναι τελειος!!:mad: και 3ον προτιμω να ειμαι σε εναν παροχο σαν τον ΟΤΕ που οτι παιρνω πληρωνω, με αμεση εξυπηρετηση παρα στους αλλους τους κλεφτες... που σου στελνουν λογαριασμους που εχεις πληρωσει να τους ξαναπληρωσεις κ για να σηκωσουν το τηλ.. πρεπει να κανεις δηλωση!!! (εκτος απο vodafone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι καλα ειναι

εγω εκανα ηλεκτρονικη δηλωση το σαββατο και με πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση την δευτερα !

οπως καταλαβαινετε ακομα κωδικους δεν εχω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμενα με εκαναν αναβαθμιση σε 8Μbit (7584) αλλα καθε λιγο και λιγακι χανει τον συγχρονισμο το modem και στο Download εχω 100 ριπή maximum λες και εχω 1Mbit... Το εχω δηλωσει στο 121 πολλες φορες αλλα τιποτα ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη δεν ξεκινησε και προβληματα που και να μπουν πολλοι μεσα.Οσοι οι πιστοι του conex σας βλεπω συντομα να την κανετε την απιστια συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε το routeraki τα χει παιξει τελειως... Το sagem 800 fast usb ειναι καπως καλυτερο δεν πεφτει τοσο συχνα... Μεγαλη πικρα... Αλλα και 1Mbit που ειχα πριν 1,5 εβδομαδα παλι τα ιδια εκανε συνεχως επεφτε η γραμμη... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1oν.Κοιτα τωρα τελευται γυρω στις 5-6 ωρες δεν εχει ξανακλεισει το internet...2oν.Κανεις δεν ειναι τελειος!!:mad: και 3ον προτιμω να ειμαι σε εναν παροχο σαν τον ΟΤΕ που οτι παιρνω πληρωνω, με αμεση εξυπηρετηση παρα στους αλλους τους κλεφτες... που σου στελνουν λογαριασμους που εχεις πληρωσει να τους ξαναπληρωσεις κ για να σηκωσουν το τηλ.. πρεπει να κανεις δηλωση!!! (εκτος απο vodafone)

 

ΖΗΤΩ Ο ΟΤΕ

 

Που έφτασε σε σημείο να μας παίρνει 2ε την ώρα για αστικά τηλ.

Δηλ. 1 ώρα τη μέρα αστικά = 60ε το μήνα + πάγιο + υπεραστικά + DSL = $#@^$#&^#&*(%$^#

 

Δηλ. μου πέφτει άσχημα που είμαι με 11500/750 (πραγματικά , τα έχω τεστάρει)

με 2 αριθμούς και μιλάω όση ώρα θέλω σε όλη την Ελλάδα με 37ε τον μήνα.

Ας περιμένω και 2 ώρες στο τηλ. (Το αφήνω στη ανοιχτή συνομιλία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμενα με εκαναν αναβαθμιση σε 8Μbit (7584) αλλα καθε λιγο και λιγακι χανει τον συγχρονισμο το modem και στο Download εχω 100 ριπή maximum λες και εχω 1Mbit... Το εχω δηλωσει στο 121 πολλες φορες αλλα τιποτα ακομα...

Δεν Ξερω για σενα εγω παντως με το παλιο το modem εχς χτηπησει γυρω στα 1,8Mb/s σε download καλα για upload ολη την ωρα κολλημενο στο 90kb/s δεν παει παρακατω μονο πανω:-D!! απο θεμα ταχυτητας ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΖΗΤΩ Ο ΟΤΕ

 

Που έφτασε σε σημείο να μας παίρνει 2ε την ώρα για αστικά τηλ.

Δηλ. 1 ώρα τη μέρα αστικά = 60ε το μήνα + πάγιο + υπεραστικά + DSL = $#@^$#&^#&*(%$^#

 

Δηλ. μου πέφτει άσχημα που είμαι με 11500/750 (πραγματικά , τα έχω τεστάρει)

με 2 αριθμούς και μιλάω όση ώρα θέλω σε όλη την Ελλάδα με 37ε τον μήνα.

Ας περιμένω και 2 ώρες στο τηλ. (Το αφήνω στη ανοιχτή συνομιλία).

Αυτα ειναι Υπερβολες... εγω παντως τα 18-20mbs τα πιανω ... οταν ερθει και το καινουργιο modem θα τα πιασω και τα 24. . .:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι Υπερβολες... εγω παντως τα 18-20mbs τα πιανω ... οταν ερθει και το καινουργιο modem θα τα πιασω και τα 24. . .:-D

 

Ποιά είναι υπερβολές από αυτά που έγραψα ?

 

Το θέμα δεν είναι ποιός μου αρέσει, αλλά ποιός με συμφέρει.

Τα χρήματα τα δικά μου είναι δικά μου. Δεν είμαι υποχρεωμένος να τα δίνω στον οποιοδήποτε ΟΤΕ έχει η Ελλάδα επειδή τα έδινε και ο παπούς μου.

Οταν υπάρχει ο ανταγωνισμός διαλέγω και παίρνω αυτό που συμφέρει.

Αν τον επόμενο χρόνο ο ΟΤΕ γίνει καλύτερος από αυτό που έχω , σίγουρα θα πάρω ΟΤΕ.

 

Οσο για την τελική ταχύτητα παίζουν πολλά ρόλο.

Αν διαβάσεις διάφορα θέματα εδώ στο ινσόμνια θα δεις τι γίνεται.

Μάλλον καλή τύχη χρειάζεται για να είναι η ταχύτητα μεγάλη από όποιον και να αγοράσεις.

 

 

Ισως λίγο off topic αλλά δεν μπορώ, τα νεύρα μου.

Αν μάλιστα κάποτε περίμενες 10+ χρόνια για να σου δώσει ο ΟΤΕ τηλ. (εκτός βέβαια και αν είχες μέσο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι υπερβολές από αυτά που έγραψα ?

 

Το θέμα δεν είναι ποιός μου αρέσει, αλλά ποιός με συμφέρει.

Τα χρήματα τα δικά μου είναι δικά μου. Δεν είμαι υποχρεωμένος να τα δίνω στον οποιοδήποτε ΟΤΕ έχει η Ελλάδα επειδή τα έδινε και ο παπούς μου.

Οταν υπάρχει ο ανταγωνισμός διαλέγω και παίρνω αυτό που συμφέρει.

Αν τον επόμενο χρόνο ο ΟΤΕ γίνει καλύτερος από αυτό που έχω , σίγουρα θα πάρω ΟΤΕ.

 

Οσο για την τελική ταχύτητα παίζουν πολλά ρόλο.

Αν διαβάσεις διάφορα θέματα εδώ στο ινσόμνια θα δεις τι γίνεται.

Μάλλον καλή τύχη χρειάζεται για να είναι η ταχύτητα μεγάλη από όποιον και να αγοράσεις.

 

 

Ισως λίγο off topic αλλά δεν μπορώ, τα νεύρα μου.

Αν μάλιστα κάποτε περίμενες 10+ χρόνια για να σου δώσει ο ΟΤΕ τηλ. (εκτός βέβαια και αν είχες μέσο).

 

Ρε φιλε ... τι σχεσει εχει αυτο που μου αρεσει με αυτο που με συμφερει??δεν εχω κανενα προσωπικο λογο να υποστηριξω τον ΟΤΕ ουτε εχω μεσο σ'αυτο... απλα οπως λες κ εσυ κ συμφωνω μαζι σου... οτι αγοραζω αυτο που με συμφερει.. δηλαδη ΟΤΕ γιατι ειναι εγγυηση.. οπως εχω ειδη αναφερει οτι πληρωνει ο καθενας παιρνει.. δηλαδη τι? να παρω HOL με 17,95 τα 24mbs για να μου κλεινουν καθε τρεισ κ λιγο το τηλ και το Internet xωρις λογο??κ.α που ανεφερα πιο πριν ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ .. το θεμα με τον ΟΤΕ ελειξε τους πηρα τηλ χτες στο 8011135555 κ μου ειπαν οτι καναν εργασιες ... απο τοτε δεν εχει ξαναπαεσει το internet,, εκτος απο οταν παω να παιξω warcraft 3 (και δεν ξερω γιατι πεφτει μονο εκει?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...