Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 και αρχεια video


vamour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι αρχεια παιζει το ps3 και με τι προγραμμα τα μετατρεπω?Βαζω κανονικα υποτιτλους με το virtualdub αλλα το αρχειο που ειναι .avi δεν το παιζει μετα η συσκευη.Λεει οτι παιζει αρχεια divx αλλα προγραμμα που να κανει την μετατροπη δεν εχω βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθετω εχεις κανει upgrade στο firmware 2.10

 

επίσης ο codec των video ειναι divx ή xvid?

 

ρίξε μια ματια εδω http://gizmodo.com/gadgets/ps3-divx-test/playstation-3-divx-playback-tested-335062.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχεια xvid δεν παιζουν ουτε υποστηριζονται ακομη.Απλα τα περισσοτερα videos γινονται σε xvid και οχι σε divx.

Αυτο που ρωταω ειναι αν ξερετε καποιον μετατροπεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Είχα μια ταινία avi και με το AVIAddXSubs πρόσθεσα υπότιτλους (ή έτσι θέλω να νομίζω, τέλος πάντων).

Περνάω σε ένα στικάκι την ταινία (την οποία το πρόγραμμα την έχει μετατρέψει σε divx) και ενώ βλέπω οτιδήποτε άλλο έχει μέσα το στικάκι, την ταινία δεν μου την εμφανίζει πουθενά.

Έχει κανείς κάποια ιδέα του τι μπορεί να φταίει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω άλλη εκτός απ' αυτή. Το αρχείο είναι divx (μετά την μετατροπή από avi που έκανε το AVIAddXSubs), το έχω δει απ' τις ιδιότητες. Αλλά δεν αναφέρει την επέκταση. Γράφει μόνο το όνομα της ταινίας.



Λοιπόν, συμβαίνει το εξής παράδοξο τώρα: έβαλα στο στικάκι και μια ταινία avi να δω αν την βλέπει. Δεν βλέπει την avi αλλά βρήκε την προηγούμενη, την divx! Τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...