Προς το περιεχόμενο

G:\ Access is denied


Skurias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά σε όλους!

Διάβασα τα προηγούμενα threads για το θέμα "access is denied" τα οποία δυστυχώς δεν με κάλυψαν...

Στο σύστημά μου ο G: είναι εξωτερικός usb. Ξαφνικά με διπλό κλίκ μου εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα.

Στο μενού που εμφανίζεται κάνοντας δεξι κλικ πάνω του, από το my computer, η πρώτη επιλογή αντί για "open" είναι κάτι ακαταλαβήστικοι χαρακτήρες. Με δεξι κλικ ομως και explore ανοίγει κανονικά τα περιεχόμενα του. Τέλος κάποιες φορες μου βγάζει ένα μήνυμα ότι το recycle bin του συγκεκριμένου σκληρού είναι corrupted.

Καμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλή χρονιά

Σταύρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλλησες ιο στο usb. Εφόσον σου βγάζει κάτι ακαταλαβήστικα γράμματα αντί για "open" θα υπάρχει κάποιο autorun.ini ή autorun.inf αρχείο μέσα στο G:\. Μαζί με αυτό πιθανότατα θα έχεις και κάποια .com αρχεία στο root path (είναι προστατευμένα από το σύστημα - ξετσέκαρε την αντίστοιχη επιλογή από το μενού Tools > Folder Options..)

 

Κάνε ένα (ή περισσότερα) scans μήπως και βρείς την υγεία σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα πετύχει κάτι παρόμοιο σε pc ενός φίλου τελικά είχε κολλήσει ίωση το pc του για τσέκαρε μπας και κάνεις τίποτα έτσι αλλιώς βγάλε ότι έχει ο δίσκος μέσα και πέτα του ένα φορμάτ να στρώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσβησα όλα τα recycler αρχεία, μαζί με όλων των είδων τα autorun και παραδόξως έστρωσε!!!

Τον έχω σκανάρει άπειρες φορές με Norton και Nod32 και δεν μου βρίσκει κάτι.

Εχετε κάποιο άλλο antivirus να μου προτείνετε?

 

ευχαριστώ

Στάύρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσβησα όλα τα recycler αρχεία, μαζί με όλων των είδων τα autorun και παραδόξως έστρωσε!!!

Τον έχω σκανάρει άπειρες φορές με Norton και Nod32 και δεν μου βρίσκει κάτι.

Εχετε κάποιο άλλο antivirus να μου προτείνετε?

 

ευχαριστώ

Στάύρος

 

δοκίμασε το kaspesky ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...