Προς το περιεχόμενο

Edw ta kala ta metala!!Peste to diko sas.


apokaliptis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά για χαλαρώστε, μην προσπαθείτε να συγκρίνεται τη ΦΩΝΗ του μεταλ (Ozzy) με Dio. Όπως και να το κάνουμε o Ozzy έχει την καλυτερη φωνή στο μεταλ και ό,τιδήποτε συγκριθεί μαζί του θα είναι κατώτερο.<P> Ο Dio έδωσε μια διαφορετική χροιά στον ήχο των Θεών. Ενώ ο Ozzy είναι πιο σκοτεινός και μυστικιστικός, ο Dio είναι πιο μυθολογικός και εξωτικός. Ό,τι και να πουμε δεν μπρούμε να τους συγκρίνουμε γιατί είναι διαφορετικοί. Μην ξεχνάμε ότι ο H&H, Mob Rules και Dehumanizer είναι όλοι τους άκρως αξιόλογοι δίσκοι (και περιέχουνε κομματάρες).<P> Προσωπικά πιστεύω ότι ακόμα και οι δίσκοι χωρίς Ozzy και Dio είναι αξιόλογοι. Βέβαια δεν είναι Paranoid, αλλά τι στο διάολο, ούτε ο Sabbotage είναι Paranoid αλλά αυτό δεν τον κάνει χειρότερο η καλύτερο, απλώς διαφορετικό. Δεν ξέρω αν μιλάω με κολλήμενα Ozzy εποχής άτομα, αλλά ο Tyr είναι δισκάρα, ο Born again είναι επίσης γαμάτος, o Eternal Idol είναι φανταστικός και άκόμα και ο Forbidden μου αρέσει (πως να μη μου αρέσει άλλωστε από τη στιγμή που ο θεός των μεταλλικών riffs έχει αφήσει την υπογραφή του).<P> Επίσης κάτι ειπώθηκε και για τον Live Evil. Ναι όντως ο Dio δεν μπορεί να αποδόσει τα τραγούδια του Ozzy έτσι όπως θα τα απόδειδε ο Ozzy, αλλά ρε παιδιά, ειλικρινά τώρα, πιστεύετε ότι και ο Ozzy θα μπορούσε να αποδόσει το Children of the sea (παράδειγμα δίνω τώρα) όπως ο Dio; Όχι βέβαια, γιατί είναι διαφορετικό στυλ. Είναι διαφορετικοί ταργουδιστές και δεν μπρούμε να πούμε ότι ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλο (αν και το παραδέχομαι ότι η φωνή του Ozzy είναι η αγαπημένη μου).<P> Αυτά τα λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR>ο Tyr είναι δισκάρα<HR></BLOCKQUOTE><BR>Ahem... Ας μην υπερβάλλουμε! Όσο για την φωνή του Ozzy αν είναι κατάλληλη για το H&H ήδη εξέφρασα την άποψη μου στο προηγούμενο post. Και είσαι πέρα για πέρα σωστός στις περιγραφές των φωνών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Death to the clown- Civil Defiance<BR>And you remain(in pieces of nothingness) - Demilich<BR>Motherman - Atheist<P>kai genikotera otidipote apo tis proanaferthentes mpantes ama den tinaxtikan ta miala sou ston aera apo ta 3 samples pou sou proteinw.<P>Psakse kai tipota apo King Crimson,Watchtower h Sieges Even(apo to Steps kai meta,se proidopoiw gia thn psixikh sou igeia)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Melven, όπως είδες και πιο πάνω και εγώ αυτό τα πράγμα λέω. Ο Dio και ο Gillan έχουνε πιο πολλές δυνατότηες από τον Ozzy, αλλά φωνή, ως φωνή, που την ακούς μόνο, πιστεύω ότι του Ozzy είναι κορυφαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR>Originally posted by girionis:<BR><STRONG>Όπως και να το κάνουμε o Ozzy έχει την καλυτερη φωνή στο μεταλ και ό,τιδήποτε συγκριθεί μαζί του θα είναι κατώτερο.<BR></STRONG><HR></BLOCKQUOTE><P>Ela re file sovara ??? <BR>Mallon den ksereis ti shmenei priest ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><HR>Originally posted by [sM]DeaD_CorpsE:<BR><STRONG><P>Ela re file sovara ??? <BR>Mallon den ksereis ti shmenei priest ...</STRONG><HR></BLOCKQUOTE><P><BR> Παραδέχομαι και Ηalford και Ripper από Priest (παρεπιπτόντως τους βλέπω σήμερα) αλλα ακόμα πιστεύω ότι η φωνή του Οzzy είναι κορυφαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vre Dead_Corpse,oloi pisteuw na sumfwnoun pws h fwnh tou Halford h kai tou Riper einai koryfaia,alla opos eipan kai alloi filoi s'auto to forum.o Ozzy exei auto to Kati pou ton kanei na 3exwrizei apo tous upoloipous tragoudhstes.Ka8e tragoudisths exei ta dika tou xarismata.O Halford pianei pshles notes,o Ozzy exei mia xroia pou ton kanei na 3exwrizei k.o.k.<P>Filika<BR>Ozzy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...