Προς το περιεχόμενο

Ασύρματο ADSL & δίκτυο γίνεται;


Acrolithos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά σε όλους....

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας....διαθέτω το LIVEBOX της LANNET που είναι και router και adsl modem. Έχω συνδέσει τρεις υπολογιστές που βλέπουν internet. Μπορώ να χρησιμοποιήσω τις δυνατότητες του router για να έχω ταυτόχρονα και ασύρματο δίκτυο των υπολογιστών; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την ενθάρρυνση....:-)...αλλά δεν ξέρω πως να ρυθμίσω το livebox και οι τεχνικοί της εταιρείας λένε ότι δεν γίνεται....:fear:..δεν είμαι άσχετος με τα δίκτυα αλλά ούτε και γκουρού...έκανα διάφορες δοκιμές και όλες στέφθηκαν από .... αποτυχία...

μπορείς να με καθοδηγήσεις τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia to livebox den xero ti pezei.alla px sto linksys pou exo ego to mono pou kano ine.setaro ola ta pc na blepou internet pou simenei oti exoun idio range ip meta kano share tous diskous kai ta bazo sto idio workgroup.kai ola ine ok.apla prosoxi me ta firewall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα βλέπουν internet και όλα έχουν το ίδιο workgroup και έχω και share φακέλους ....μάλλον κάτι θα συμβαίνει με τα firewall που έχω εγκαταστήσει.... μάλλον θα τα κατεβάσω για να δω αν μπορώ να κάνω ping στις διευθύνσεις τους...ευχαριστώ για την βοήθεια ....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι μόλις έκλεισα το COMODO που έχω μπόρεσα να κάνω ping στις διευθύνσεις που έβρισκα ότι είχε κάθε υπολογιστής με το ipconfig. Σε ευχαριστώ "poulinos" γιατί μέρες παιδευόμουν με το τι φταίει....:-D ...πάντα ένα μυαλό σε ξεκολλάει....:-). Ελπίζω να σου φανώ και εγώ χρήσιμος κάποια μέρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...