Προς το περιεχόμενο

Ηχοσύστημα αυτοκινήτου μέχρι 150(+) ευρώ


felikas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τα χριστουγεννιάτικα λεφτουδάκια μου λέω να βάλω ένα αξιοπρεπές (βλ. 4x50W, Mos-fet κλπ.) cd player στο αμάξι και να αντικαταστήσω τα 4 μαμίσια ηχεία, τα οποία παίζουν εναλλάξ κ όποτε θυμηθούν...

 

Με μία γρήγορη ματιά βρήκα ένα ωραίο (έτσι μου φάνηκε τουλάχιστον) JVC, αλλά θα ήθελα κ την γνώμη όσων γνωρίζουν κ ασχολούνται για κάτι καλύτερο, αξιόλογα μαγαζιά στην Αθήνα και τέλος, προτάσεις για αξιοπρεπή ηχεία.

 

Δεν με απασχολούν τα "ντάπα-ντούπα", απλώς θέλω να αποδίδουν ωραίο κ καθαρό ήχο (ε, άμα τα πίσω ηχεία μπορούν να βγάλουν κ λίγο μπάσο, έτσι για να "γεμίζει" η καμπίνα, δεν θα έλεγα κ όχι...).

 

Τέλος, το τωρινό μου cd-player έχει κ cd-ιέρα 6 δίσκων στο πορτ-μπαγκάζ. Εαν αλλάξω player, θα μπορεί να υποστηρίζει το cd changer ή πρέπει να φύγει κ αυτό;.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια και Καλή Χρονιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.. σαν "πηγή" δεν είναι και το καλύτερο.. που μπορείς να επιλέξεις..

Δες.. π.χ.(οπαδός βέβαια) την pioneer.

Τώρα για τα ηχεία.. μπορείς να επιλέξεις πολλά.. βλέπε focal,hertz.pioneer....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κ ενα καλό μου φιλαράκι που ασχολείται Pioneer μου πρότεινε, αλλά φίλτατε, θέλω να δώσω γύρω στα 150 για πηγή και ηχεία!!! Αυτό που μου λες, είναι άλλη κατηγορία (όχι για τα "κυβικά" μου!).

 

Τώρα, για ηχεία, γύρω στα 40ευρώ το ζευγάρι (ή καλύτερα να πάρω "ψιλοαδύναμα" (βλ. 20ευρώ) μπροστά και καμιά 60-αρα για τα πίσω) έχεις να προτείνεις κάτι;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί Pioneer Ράδιο CD (και εγώ fan τους) το μικρό της μοντέλο 2900 (4χ50W, mp3, wma, aux) 109E Praktiker,

το ίδιο 94E Makro (αν έχεις πρόσβαση εκεί) και 117Ε το αμέσως μεγαλύτερο 3900.

 

Αυτά τιμές από σήμερα που γύριζα τα καταστήματα για να μαζέψω δώρα, αλλά δυστυχώς εξαντλημένα. Από αρχές του χρόνου είπαν.

Πιο χαμηλά από εκεί δεν αξίζει να παίξεις.

Για ηχεία είναι μεγάλη συζήτηση.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks madsc, καλό φαίνεται, αλλά θα προτιμούσα να έχει την αυξομείωση του ήχου σε ροδέλα κ όχι πάνω-κάτω βελάκια (παραξενιές, ε;;)

 

Για τα ηχεία θα ήθελα να την κάνουμε τη συζήτηση (αν δεν βαριέσαι, εσύ κ οποιοσδήποτε άλλος...).

Στα λεφτά που λέω, στα ποσσα watt και dB να κοιτώ, μάρκες κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καταλήξει σε γενικές γραμμές στα εξής pioneer:

 

Pioneer DEH-1920R

 

Pioneer DEH-1900R

 

Pioneer DEH-2920MP

 

DEH-2900MPB

 

στα οποία δεν βλέπω κ τις τρελές διαφορές πέρα από την αύξηση της τιμής(!). Μία ερώτηση... το τελευταίο λέει πως είναι mosfet. Τα υπόλοιπα δεν είναι ή απλώς δεν αναφέρεται;

 

Και από ηχεία ένα ζευγάρι για μπροστά και ένα για πίσω (αν χωράει!!).

 

Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Μediamarkt πήρα το Pioneer 2900MP που το έχει προσφορά 77 ευρώ! Μια χαρά μου φάνηκαν τα λεφτά κ η ποιότητά του, οπότε χωρίς πολλά πολλά, θα "κουμπωθεί" στο αμαξάκι!

Να δούμε αν θα έχει διαφορά η ποιότητα με τα υπάρχοντα ηχεία κ αναλόγως προχωρώ ή όχι σε αγορά.

Ευχαριστώ παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...