Προς το περιεχόμενο

parts από pc...γνώμες?


GiannisMetal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα!

θα σας πω μερικές μάρκες με...ολίγη από μοντέλα:confused: για να μου πείτε τη γνώμη σας!:lol:

 

λοιπόοον...

έχουμε seagate 250 gb σκληρό 16 mb cache...καλός δεν είναι?όλοι λένε για wd, αλλά εγώ νομίζω ότι είναι αξιόπιστη και αυτή η μάρκα...

έχουμε κάρτα γραφικών ATI HD2600 pro 512(πιστεύω εδώ δεν υπάρχουν αμφιβολίες), επεξεργαστή Intel dual core 6550(ούτε εδώ αμφιβολίες), μια mobo ABIT IP35 και ram corsair 2 gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!

θα σας πω μερικές μάρκες με...ολίγη από μοντέλα:confused: για να μου πείτε τη γνώμη σας!:lol:

 

λοιπόοον...

έχουμε seagate 250 gb σκληρό 16 mb cache...καλός δεν είναι?όλοι λένε για wd, αλλά εγώ νομίζω ότι είναι αξιόπιστη και αυτή η μάρκα...

έχουμε κάρτα γραφικών ATI HD2600 pro 512(πιστεύω εδώ δεν υπάρχουν αμφιβολίες), επεξεργαστή Intel dual core 6550(ούτε εδώ αμφιβολίες), μια mobo ABIT IP35 και ram corsair 2 gb.

 

Για την κάρτα θα σου πρότεινα να δώσεις +60euro και να πάρεις την 3850 αν θες να παίζεις και κανένα παιχνιδάκι+να βλέπεις HD ταινίες.Αν το pc το έχεις για απλή χρήση τότε μια χαρά είναι και η 2600pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, το έχω για απλή χρήση.

βασικά, ταινίες θα βλέπω, αλλά δεν πιστεύω ότι αυτή η κάρτα γραφικών δεν θα με καλύπτει...παιχνίδια δεν παίζω...μπορεί στο μέλλον να παίξω κάνα lineage, αλλά είναι κάπως απίθανο.

 

σκληρό θα έπαιρνα 320, αλλά θα έπρεπε να γίνει παραγγελία, και θα ερχόταν μετά από την πρωτοχρονιά(στις 6 του μήνα), κάτι που δεν με βολεύει, οπότε αρκέστηκα στον 250(έχω ήδη έναν 80 gb που θα γίνει εξωτερικός ;) )

 

αυτό το σύστημα που αναφέρω παραπάνω θα πάρω τελικά.

αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του θα τα ανφέρω αύριο εδώ, για να μου πείτε τις απόψεις σας.!:-D

 

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και για τη διάθεση που δείχνετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...