Προς το περιεχόμενο

Περί παραθύρων των Windows


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να ρυθμίζει τα παράθυρα που ανοίγεις να μένουν σε μια συγκεκρημένη θέση? Έχω ένα PC στη δουλειά το οποίο το δουλεύουμε πολλοί, και όποτε το πέρνει άλλος τα πειράζει όλα. Για μένα είναι πολύ συμαντικό να υπάρχει μια τάξη και πρέπει ανάλογα την ημέρα να έχω ανοιχτά στο pc από 10-11 μέχρι και 20 παράθυρα. Θα ήθελα λοιπόν κάπως να "κλειδώσω" τις θέσεις των παραθύρων. Κάποιο πρόγραμμα λοιπόν ή ακόμα και μέσα από τα win αν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σίγουρα κάνει αυτό που λες αλλά δεν κατάφερα ακόμα να το δουλέψω σωστά. Και δεν ξλερω αν θα το καταφέρω για πολλά παράθυρα. Συνεχίζω τις δοκιμές και επανέρχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια πολιτικη ειναι αυτη? Και αμα γινεται απο το group policy του domain γιατι οχι και απο το local policy στο μηχανημα απο τον τοπικο administrator, με το gpedit.msc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν θές διευκρίνησέ μας αν το pc σου είναι σε domain ή οχι! Αν είναι, υπάρχει πολύ απλός τρόπος να το κάνεις, μέσω πολιτικής του server!

 

Ποια πολιτικη ειναι αυτη? Και αμα γινεται απο το group policy του domain γιατι οχι και απο το local policy στο μηχανημα απο τον τοπικο administrator, με το gpedit.msc

 

Αν θέλετε πείτε μου ρε παιδιά τι είανι αυτά? Πάντως είναι το pc που έχω σπίτι μου. Εγώ είμαι ο δδιαχειρηστής, αν λέτε αυτό. Και δεν ειμαι συνδεδεμένος ούτε σε server ούτε καν σε internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επιστρέφω γιατί μετά από πολύ ψάξιμο το βρήκα. Εδώ και καιρό έχω δοκιμάσει ένα κάρο προγράμματα που λένε ότι κάνουν αυτή τη δουλειά. Εγώ σας λέω λοιπόν ότι το καλήτερο imo είναι το zmover. Κάνει ακριβώς αυτό που λέει και το κάνει απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...