Προς το περιεχόμενο

PayPal Expanded Use Number & ebay.co.uk


kath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Έφτιαξα ένα νέο paypal λογαριασμό(έχασα τα στοιχεία του παλιού μου , που δεν τον είχα χρησιμοποιήσει ποτέ) για να κάνω μερικές αγορές από το ebay.

 

Όλα πήγαν καλά.

Πάτησα στον σύνδεσμο "get verified" , και λογικά χρέωσε την πιστωτική μου κάρτα(έλαβα mail που το επιβεβαιώνει).

Αυτό που θα ήθελα να ξέρω , είναι αν θα πρέπει να περιμένω να μου στείλει η τράπεζα τον αριθμό επιβεβαίωσης ή αν γίνεται να τον βρω online.

 

Σε περίπτωση που θα πρέπει να περιμένω την ειδοποίηση , θα μπορώ να κάνω αγορές από το ebay ή όχι;

 

 

2)

 

Στο ebay είχα φτιάξει έναν λογαριασμό πριν από 11 μήνες ακριβώς.

Έκανα αίτηση για να λάβω τον κωδικό μου που είχα χάσει.

Αφού έκανα login , έστειλα και ένα e-mail σε έναν πωλητή(ο οποίος είχε 2.600 rating παρακαλώ...) , μετά από ένα restart που έκανα στον υπολογιστή ο κωδικός έπαψε να ισχύει(άκουσον ,άκουσον)!.

 

Το" resend password " δε δούλεψε αυτή τη φορά...αφού για κάποιο περίεργο λόγο

χαρακτηρίζει τα στοιχεία μου ως μη έγκυρα(αν είναι δυνατόν!)..

 

Να μου έκλεψαν τον κωδικό αποκλείεται , αφού χρησιμοποιώ linux.

Phishing πάλι το αποκλείω γιατί κοιτούσα συνεχώς τον σύνδεσμο, και όχι μόνο αυτό , αλλά έλαβα και όλα τα e-mail επιβεβαίωσης από το ebay.

 

Θέμα με τα cookies το αποκλείω , καθώς δοκίμασα με 2 browsers(Firefox , epiphany), και όλες οι ρυθμίσεις είναι σωστές.

 

Οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα ότι για κάποιο λόγο το σύστημα τους μου άλλαξε τον κωδικό!(μετά από μια αναζήτηση στο google είδα ότι πολλοί είχαν το ίδιο πρόβλημα).

 

Αυτό που θα ήθελα να ξέρω , είναι , αν μπορώ να φτιάξω νεο ebay λογαριασμό με την ίδια πιστωτική που είχα δηλώσει στον αρχικό λογαριασμό μου ,ή δε γίνεται;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο το τμήμα με τις κάρτες να σου το πουν μετά από 2-3 μέρες αν και καλύτερα να πας από εκεί.

Εμένα με εξυπηρέτησαν τηλεφωνικά γιατί έστειλα τη μητέρα μου να το μάθει και άρχισε να της λέει η κοπέλα περί hackers και να προσέχει ο γιος σας και τέτοια.... Το paypal δεν το ήξερε βέβαια. Ωραία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Στείλε mail στο paypal με την απορία σου. Σου απαντούν πολύ γρήγορα.

2. Αν δε μπορείς να περιμένεις 2 ΜΕΡΕΣ :S ε τι να πω!!! Στην τελική το χτυπάς και του λες του άλλου ότι αύριο, μευθαύριο θα σ'τα βάλω στο paypal.

3. Στείλε mail στο paypal με την απορία σου. Σου απαντούν πολύ γρήγορα.

4. Αν ο πωλητής θέλει αναγκαστικά να έχεις συνδέσει paypal με ebay λογαριασμό και δεν είσαι confirmed, εκεί νομίζω θα έχεις πρόβλημα.

5. Στείλε mail στο paypal με την απορία σου. Σου απαντούν πολύ γρήγορα.

 

Νομίζω το'πιασες το νόημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...