Προς το περιεχόμενο

πέτυχε η ανανέωση του 24net.gr ???


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

μετά απο 2 χρόνια παρουσίας αποφάσισα να ανανεώσω το site μου http://www.24net.gr'>http://www.24net.gr

 

Βασισμένος σε κάποιο έτοιμο script άλλα με πολύ-πολύ δουλειά πάνω στο έτοιμο script κατάφερα να ξαναστήσω το site πιο λειτουργικό, πιο εύκολο και πιο χρήσιμο. Άλλα αυτά θα τα πείτε εσείς....

 

Εγώ θέλω εκτός απο τη γνώμη σας,

αναφορές προβλημάτων, πχ φορτώνει καλά η σελίδα, τα Ελληνικά?

φορτώνει γρήγορα ή καθυστερεί σημαντικά?

πως σας φαίνεται αισθητικά? αν και θα συνεχίσω την βελτίωση της...

πως σας φαίνεται χρηστικά? πχ πλέον μπορείς να αναζητήσεις ένα αυτοκίνητο με βάση τα κριτήριο που θέλεις: εύρος τιμών, πόρτες, χρώμα, αξεσουάρ κλπ. Το ίδιο ισχύει και όταν καταχωρείς μια αγγελία, απαντάς ουσιαστικά σε ένα ερωτηματολόγιο. Έτσι και ο αγοραστής και ο πωλητής κανουν πιο εύκολα την δουλειά τους.

 

περιμένω γνώμες και απόψεις....

 

βάλτε και τις αγγελίες σας

 

*** να πω εδώ ότι αν και κατάφερα να διατηρήσω την μεγάλη βάση των 5000+ εγγεγραμμένων μελών του 24net.gr δεν κατάφερα να προσαρμόσω τις παλιές αγγελίες (περίπου 3000) και έτσι το site είναι πάλι άδειο απο αγγελίες. Τουλάχιστον όμως τώρα είναι όλες καλογραμμένες, στα Ελληνικά και έτσι υπάρχει ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Σε 1-2 μήνες θα είναι γεμάτο και πάλι....

 

http://www.24net.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια η αλλαγη...

 

αλλα το θεμα του νηματος δεν ειναι να ρωτησεις την γνωμη μας αν πετυχε η οχι η αλλαγη?

 

κατα την γνωμη μου απετυχε!

 

οταν χανεις 3000 αγγελιες συγνωμη αλλα απετυχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι οτι θελει πολυ δουλεια ακομη, ειναι πολυ φτωχο ακομη.Π.χ ηθελα να δω για σταθερα τηλεφωνα και voip και δεν ειχε μεριδα ανοικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι οτι θελει πολυ δουλεια ακομη, ειναι πολυ φτωχο ακομη.Π.χ ηθελα να δω για σταθερα τηλεφωνα και voip και δεν ειχε μεριδα ανοικτη.

 

αυτό είναι το μόνο εύκολο, σε λίγη ώρα θα είναι ΟΚ!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια η αλλαγη...

 

αλλα το θεμα του νηματος δεν ειναι να ρωτησεις την γνωμη μας αν πετυχε η οχι η αλλαγη?

 

κατα την γνωμη μου απετυχε!

 

οταν χανεις 3000 αγγελιες συγνωμη αλλα απετυχε!

 

κοίταξε, το σκέφτηκα πολύ πριν προχωρήσω στην αλλαγή. Έχασα τις αγγελίες άλλα αναβάθμισα τον τρόπο που λειτουργεί το site σε σχέση με τον τελικό χρήστη. Για παράδειγμα, τι να τις κάνω τις 200 αγγελίες αυτοκινήτων όταν δεν μπορώ να ψάξω σε κάποιο εύρος τιμών που με ενδιαφέρει να διαθέσω και πρέπει να τις ψάξω και τις 200 μία-μία.

Ακόμη οι αγγελίες είναι κάτι δυναμικό, δηλ. έχουν ημερομηνία λήξεως. Θα ξαναγίνουν 3000 (και περισσότερες γιατί όχι) με τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εισαι το εχεις βαλει εισαι και γρηγορος,καλο κουραγιο λοιπον.:-)

 

δεν έχω βάλει όλες τις κατηγορίες που σκέφρομαι διότι τότε θα δημιουργούσα μόνο ένα "δέντρο" με κατηγορίες, υποκατηγορίες, υπο-υποκατηγορίες κλπ οι οποίες όμως θα ήταν άδειες :shock: . Σιγά-σιγά και ανάλογα γεμίζω τις κατηγορίες. Άλλωστε είναι εφικτό μια αγγελία να αλλάξει κατηγορία αργότερα αν χρειαστεί. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι φυσικά ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση έχετε για να αλάξει κάτι στο site.

 

...τελικά φαίνεται ότι ήταν μεγάλο το τίμημα να αφήσω εκτός του νέου site τις αγγελίες που είχε στο παλιό. Βεβαίως το καλό είναι ότι ενημερώνονται σιγά-σιγά οι μηχανές για τις νέες αγγελίες κα έτσι θα αρχίσει να ξαναφαίνεται ψηλά το site στις διάφορες αναζητήσεις. Ενδεικτικά αναφέρω ότι όταν ψάχνω ένα αυτοκίνητο οι μηχανές πχ google επιστρέφουν το link απο το παλιό site και όχι απο το νέο. Θέλει μερικές ημέρες....

 

κατά τα άλλα περιμένω σχόλια Θετικά ή Αρνητικά (κατά προτίμηση θετικά)....

 

πάντως η ποιότητα των αγγελιών τώρα είναι πολύ καλή. Θέλω να αποφύγω αγγελίες-διαφημίσεις του στυλ "βγάλε λεφτά τώρα απο το σπίτι σου", "χάσε βάρος τρώγοντας" κλπ χωρίς καμία πληροφορία ή οτιδήποτε άλλο. Επίσης προσπαθώ και σβήνω όσες αγγελίες δεν είναι γραμμένες στα Ελληνικά. Η θα κάνουμε καλή δουλειά ή όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να συμπληρωσω κατι σε μια αγγελια που εβαλα?

 

αφού συνδεθείς ως μέλος βάζοντας το e-mail και το password σου, το σύστημα σε πάει αμέσως στην "περιοχή μελών" (εναλλακτικά εμφανίζεται επιλογή πάνω-πάνω). Εκεί μπορείς να αλλάξεις τα στοιχεία σου, να βάλεις νέα αγγελία, να δεις συγκεντρωτικά στοιχεία για τις αγγελίες σου και να αλλάξεις-συμπληρώσεις κάτι σε μια αγγελία που έχεις βάλει.

απλά επέλεξε μεταβολή αγγελίας/αγγελιών και με τα κουμπάκια που εμφανίζονται μπορείς να

 

αλλάξεις την αγγελία σου

να προσθέσεις φωτογραφία

να προσθέσεις video

να προσθέσεις αρχείο κειμένου (πχ ένα manual, ένα αρχείο word)

να χαρακτηρίσεις την αγγελία ως "Πουλήθηκε" ώστε να κλείσει

να την διαγράψεις.

 

ελπίζω να βοήθησα....στην διάθεση σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...