Προς το περιεχόμενο

Pirelli router


NUKE2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Εχω μια συνδεση με την αλτεκ 1 mbps και χρησιμοποιω το modem της vivodi.Νομιζω ειναι το microcom ad2636.

 

Μου δωσαν χθες το ασυρματο ρουτερ της πιρελλι που δινει η ον και θελω να το βαλω ωστε να εχω ασυρματο ιντερνετ αλλα απο οτι καταλαβα δεν μπαινει σε αλλη συνδεση εκτος της ον.Τι μπορω να κανω για αυτο?Υπαρχει καποιος τροπος?

 

Γινεται να εχω το μικροκομ συνδεδεμενο και απο αυτο να παιρνει το πιρελλι και να στελνει ασυρματα στον υπολογιστη?

 

Ευχαριστω και χρονια πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia to an pezei me alla stoixeia ektos apo tin on logika prepei n apezei afou oles oi ales rithmiseis ine idies.b.den xero an peraseis allo firmware an tha xekilidothei.gia na pexei wireless apla tha tou doseis alli ip kai oxi idia me to microcom kai tha tou kliseis ton dhcp.tha to sindeseis to microcom se mia ethernet tou pirelli kai tha pexei mia xara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.θελω να κανω το δευτερο που ειπες.Λογικα διαφορετικο ip δεν εχουν αυτα τα 2 modem?αν οχι πως το βλεπω και πως τα αλλαζω?Τελος το dhcp πως κλεινει?

 

Οπως καταλαβες δεν γνωριζω και πολλα απο δικτυα...

 

Συνδεω το microcom σε μια lan του πιρελι και με το wifi συνδεομαι με το πιρελι αλλα ιντερνετ δεν παιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to microcom ine 10.0.0.2 eno to pirelli einai 192.168.1.1 opote tha pas sto pirelli na to kaneis 10.0.0.3 kai klineis ton dhcp.tora pou briskontai sto pirelli tha se gelaso.i lan ip tou pirelli allazei apo kartella lan kai ekeimesa tha einai kai o dhcp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...