Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά εκτυπωτή


thanassissis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια πολλά πρωτα από όλα.

Σκέφτομα σήμερα να πάρω έναν εκτυπωτή (από το πλαίσιο μάλλον), αλλά είμαι ανάμεσα σε δυο και

δεν ξέρω ποιόν να προτιμίσω.

 

Ο ένας είναι ο HP DESKJET 6980 ο οποίος έχει σαν πλεονέκτημα την ασύρματη σύνδεση

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978124&product=828823

 

Ο άλλος είναι ο Canon Pixma iP4500 ο οποίος έχει από οτι βλέπω ανώτερη ανάλυση.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978124&product=1028901

 

Παίδία δώστε τα φώτα σας.

 

Εαν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο που είναι καλύτερο και δεν ξεπερνάει τα 135 ευρώ μπορείτε να το αναφέρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτάζεις τα dpi, γιατί πρόκειται περί marketing. Και οι δυο είναι αρκετά ποιοτικοί, με τον HP να κερδίζει στο απλό χαρτί, ενώ ο Canon είναι καλύτερος στα φωτογραφικά χαρτιά (λόγω των 5 μελανιών).

 

Εγώ θα προτιμούσα τον Canon, επειδή τυπώνει και σε εκτυπώσιμα CD/DVD, ενώ τα αναλώσιμά του (αυθεντικά και imitation) είναι πολύ φθινότερα από αυτά του HP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο επίπεδα θορύβου σε σχέση με έναν παλιό ΗΡ η διαφορά προς το καλύτερο είναι αισθητή.

 

Πάντος μου έκανε κάτι πολύ εντύπωση:

Όταν πήγα να εγκαταστήσω το λογισμικό από το CD πατούσα στην επιλογή Europe και μετα δε συνέχιζε η εγκατάσταση αλλά έκλεινε.

Διαβάζω στο βιβλιαράκι και λέει να κλείσω όλα τα firewall και antivirus που έχω καθώς και προγράμματα που έτρεχαν εκείνη τη στιγμή.

Ε και γω απενεργοποιώ το τείχος προστασίας των Windows(XP) και προσπαθώ πάλι αλλα δύχως αποτέλεσμα.

 

Κάποια στιγμή πάω στη Διαχείρηση Εργασιών και κλείνω κάτι που έτρεχε και είχε σχέση με τον σαρωτή που έχω ο οποίος είναι της HP .

Μετά η εγκατάσταση έγινε απροβλημάτιστα.

 

Πάντως μου έκανε εντύπωση.

Σου λένε: έχεις HP ε? Αμα δεν τον βγάλεις, CANON δεν θα έχεις.

Έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...