Προς το περιεχόμενο

Τελικη αναβαθμιση,αξιζει η οχι?


Kaitoula1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας και χρονια πολλα.Πρωτη φορα γραφω εδω και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Λοιπον,εχω ενα Pentium 4 3000 MHz ,μητρικη AS Rock P4V88+ ,καρτα γραφικων randeon 9200(256mb), μια ram 512 DDR SDRAM , και ενα τροφοτικο αγνωστων στοιχειων νομιζω πως ειναι 270W.

Δεν εχω κανενα προβλημα με το pc μου,αντιθετως εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενη...απλα σκεφτομουνα να βαλω καμια ram στα 2 η 2,5 και ισως να αλλαζα και το τροφοδοτικο με καποιο καλυτερο.Αξιζει να το κανω η οχι?Επισης και με την γραφικων που εχω δεν εχω μελλον για κανα game,μηπως θα μποροθσαμε να κανουμε και εκει κατι?Δεν ειμαι απαιτητικη στην γραφικων,μονο να παιζει τα παιχνιδια δεν με νοιαζουν οιfull αναλυσεις.

Γενικα το συμπερασμα ειναι...να φτιαξω τον υπολογιστη μου ωστε να μην χρειαστω να ασχοληθω ξανα?με συμφερει οικονομικα?να βαλω μονο ram?

Περιμενω τις αποψεις σας και ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα αξιζει η αναβαθμιση στα 2GB και για καρτα καλη επιλογη θα ταν μια της σειρας ΑΤΙ HD2600 πολυ καλη και οικονομικη αναβαθμιση, μπορεις να δοκιμασεις με αυτο το τροφοδοτικο κατα πασα πιθανοτητα δε θα εχεις καποιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να μαθω εαν εχεις σταθερό, ή φορητό υπολογιστή. Στην περίπτωση που έχεις σταθερό, μπορείς να αλλάξεις την κάρτα γραφικών, εάν το υποστηρίζει η motherbort. Επίσης, για καλύτερη απόδωση, μπορείς να προσθέσεις άλλη μία 512 ram, στην περίπτωση όμως που δεν τη σηκώσει η motherbort, δοκίμασε να βγάλεις την 512 που έχεις και να βάλεις μια 1024. Αυτό θα σε βοηθήσει να έχεις σταθερότητα και γρηγοράδα στο PC σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω..στα 2gb λες για ram η παραπανω?Οπως προανεφερα δεν θελω να ξανασχοληθω με το pc,να το φτιαξω και οσο με βγαλει.Κανα 200ευρω φτανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω..στα 2gb λες για ram η παραπανω?Οπως προανεφερα δεν θελω να ξανασχοληθω με το pc,να το φτιαξω και οσο με βγαλει.Κανα 200ευρω φτανουν?

 

και τα 2GB και τα 200? φτανουν και περισσευουν μη σου πω οτι χρειαζεσαι μονο 1GB

 

Επισης εχεις AGP διαυλο προσεξε μην παρεις καρτα pci-e, τσεκαρε το

 

Επισης commentator η mobo της δεν υποστηριζει ddr2 ram, οποτε λιγο προσοχη τι προτεινουμε δε θα εβλαπτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω..στα 2gb λες για ram η παραπανω?Οπως προανεφερα δεν θελω να ξανασχοληθω με το pc,να το φτιαξω και οσο με βγαλει.Κανα 200ευρω φτανουν?

 

οχι παραπανω.2gb εισαι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα την καρτουλα που προτινες disqualified.Καλυτερη θα ειναι αυτη που ειναι 512MB ε?Οσο για την ram οπως ειπε και ο dtsak μηπως ειναι καλυτερα να βγαλω αυτην την 512 που εχω και να βαλω μια 2GB η να τις βαλω ολες?Το να αλλαξω τροφοδοτικο το θεωρειτε περιτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...