Προς το περιεχόμενο

Τα 100 πιο δημοφιλή Ελληνικά site


electroasd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον παρακάτω σύνδεσμο, μπορείται να δείτε τα 100 πιο δημοφιλή site στην Ελλάδα , με βάση την επισκεψημότητα.

 

Φυσικά πρωτο είναι το Google.gr , το οποίο εμφανίζεται ξανά στην πρώτη 10αδα με το commercial domain του. Ακολυθούν τα youtube και yahoo.

 

Το insomnia , καταλαμβανει την 52η θέση με τους τελευταιους 3 μηνες ο μεσος όρος επισκεψημοτητας να εχει ανεβει πολύ. Στα αρνητικά βρίσκεται η ταχυτητα του site, καθώς χαρακτηρίζεται Πολύ Χαμηλή , ενώ αναφέρει ότι το 97% των site πού υπάρχουν , είναι ταχύτερα.

 

Παρακάτω φαίνεται ένα διάγραμμα της επισκεψημότητας των τελευταίων 6 χρόνων. Από αυτό φαίνεται ότι το 2ο μισό του 2007 είχαμε μία Θεαματική αύξηση της επισκεψημότητας. Προφανώς οφείλεται στην ρίζική ανανέωση του site , κάθως η αυξηση είναι της τάξεως του 25%.

 

graph?c=1&f=555555&u=insomnia.gr&r=max&y=r&z=3&h=300

 

 

 

Περιμένω τα σχολιά σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλη ερωτηση.παλιοτερα ειχα διαβασει οτι το Alexa μετραει επισκεψιμοτητα μονο απο browsers στους οποιους εχει εγκατασταθει το toolbar του,ΙΣΧΥΕΙ??

 

αν ναι,τα αποτελεσματα ειναι για γελια of course για ευνοητους λογους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν κρινω απο την wikipedia μαλλον εχεις δικιο

Alexa ranks sites based on visits from users of its Alexa Toolbar for Internet Explorer and from integrated sidebars in Mozilla and Netscape

Μονο με την toolbar?Και με cookies δεν γινοταν η δουλεια?Cookies που συνηθως τα antispyware τους εδειχναν την πορτα της εξοδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AGB και στο internet ?

Α ί σ χ ο ς . . . . . .

 

Κι επειδή είμαι λιγάκι περίεργος, την κοίταξα τη λίστα.

Μάλλον είμαι εκτός τόπου και χρόνου μιας και, ενώ περνώ πολλές ώρες online, έχω μπει σε ελάχιστα από τα sites που "λέει" ότι μπαίνουμε εμείς οι Έλληνες...

 

Να τη χαιρόμαστε την Alexa...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεκδοτακι.μπειτε στην σελιδα no10..plssssssssssssssss:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Αλαξε domain φιλε μου το 10.;)

 

 

Οσο αναφορα τα υπολοιπα που λετε για τον τροπο που εχει αυτα τα αποτελεσματα η Alexa , εαν διαβασετε προσεκτικα θα δειτε οτι τα στατιστικα του καθε site τα βρισκει απο διαφορες πηγες:

 

Site Stats

Alexa gathers Site Stats from a variety of sources to provide key statistics about each site on the web. These include: Traffic Rank and Speed which are derived from Web usage information, and Other sites that link to this site, and Online Since, both of which come from Web content. For an example of Site Stats, see the Alexa Overview page for Schwab.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα δεν ειναι οτι πιο αξιοπιστο αλλα τουλαχιστον εγω παιρνω στα σοβαρα καποια χονδρικα στοιχεια απο το alexa. βεβαια παιζουν και καποια boosters αλλα γενικα ειναι ενα απο τα λιγα εργαλεια για ολο το ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Μήπως γνωρίζει κάποιος ποια forums έχουν την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα; Το Insomnia.gr πχ. απ'όσο ξέρω είναι το πρώτο σε επισκεψιμότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ritcher που το ξέθαψες το θέμα ρε θηρίο?

Δεν νομίζω να υπα΄ρχει κάποιο αλλά και να υπάρχει το insomnia πρώτο θα είναι!!!

Υπάρχουν πάρα πολλά forum για πολλά θέματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...