Προς το περιεχόμενο

Πως γινετε να γεμιζει ο σκληρος χωρις να εγκαταστησω τιποτα?


tzanos 15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά! θα ήθελα όποιος ξέρει να μου απαντήσει στον εξής προβληματισμό μου: πως γίνετε να μου δείχνει ο υπολογιστής μου ότι γεμίζει ο σκληρός μου από χθες μέχρι σήμερα αφού δεν έχω εγκαταστήσει κανένα πρόγραμμα ούτε έχω κατεβάσει τίποτα από το internet. Χθες για την ακρίβεια μου έδειχνε ότι έχω 50GB ελεύθερο χώρο στον C και σήμερα μου δείχνει ότι έχω 31GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδέα δεν έχω βέβαια, αλλά προτείνω καταρχήν να συνεχίσεις να το ελέγχεις μήπως απλά είδες λάθος την πρώτη φορά ή μήπως το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος ή μήπως κατέβαζες κάτι και δεν το είχες υπόψιν σου, και αν δεν ισχύουν τα προηγούμενα να σκεφτείς/ψάξεις για ιό, άλλη εξήγηση δε βλέπω

αλλά γράφεις για το κουλό θαύμα που διαπίστωσες και δεν γράφεις για το απλό, ποια αρχεία/φάκελοι έχουν "μεγαλώσει"

εκεί είναι η απάντηση προφανώς, γιατί δεν το κοίταξες και απλά αναρωτιέσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί δεν κοιτάς πού έχει γεμίσει?

πάρε και δες καταρχήν με 2 click στα properties να ξεχωρίσεις αν γενικότερα είναι σε system ή user περιοχή

μετά πιο συγκεκριμένα με τη σειρά τα dir πού και πώς, απλό είναι το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώρο στο δίσκο, εκτός απο λειτουργικό, προγράμματα και αρχεία, δεσμεύουν και

1.Ο κάδος ανακύκλωσης (ακόμα και άδειος).

2.Η επαναφορά συστήματος.

3.Τα προσωρινά αρχεία των Windows.

4.Η εικονική μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ~19GB παρα είναι πολλά για να τα έχει δεσμεύσει os ή πρόγραμμα για "φυσιολογικές" λειτουργίες σε 1 μέρα μόνο.

 

Κατέβασε ένα Tree Size και δες τί σου κρατάει αυτόν τον χώρο.

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ~19GB παρα είναι πολλά για να τα έχει δεσμεύσει os ή πρόγραμμα για "φυσιολογικές" λειτουργίες σε 1 μέρα μόνο.

/sc

ακριβώς

edit: minimum number of characters in post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paides egw xrhsimopoiw ena poly wraio programmataki pou akouei sto onoma

"TOTAL COMMANDER". Ayto sou deixnei analytika olous tous fakelous pou exeis ston disko kai apeikonizei me bares kai arithmitika vevaia poso xwrhtikotita pianoun se ka8e ena fakelo.Pragmatika mou elyse ta xeria.dokimaste to ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...