Προς το περιεχόμενο

Το AGP καλα κρατει


after

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δώσει τα μαλιά της κεφαλής μου για το κολοPC μου (απο 6800 σε 7800GS και μετά σε X1950 pro + ακριβές DDR και καλή motherboard), για να έχω αξιοπρεπείς επιδόσεις, οι οποίες δεν αξίζουν τα λεφτά που έδωσα συνολικά.

Πάντως μπορώ να παίζω όλα τα παιχνίδια πολύ καλά (...και είμαι απαιτητικός), ακόμα και το Crysis (αυτό όχι πολύ καλά αλλα καλούτσικα). Μέχρι εκεί όμως. Απο δω και πέρα πάμε για συνολική αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Ρ4 3,2 φίλου με 8800GTX όλα στο φουλ σε CoD4 και pro street, με κάποια ελαφρά σπασιματάκια.

Ναι σίγουρα θα πήγαινε καλύτερα η κάρτα αν είχε cpu, αλλά δείχνει οτι δεν είναι τόσο η cpu το πρόβλημα αλλά η gpu στα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν είπαμε πως χάνει fps επειδή ο cpu είναι αδύναμος/παλιός αλλά επειδή με τον cpu αυτό δεν αξιοποιείται στο έπακρο η κάρτα γραφικών :-)

την "κρατάει" πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Ρ4 3,2 φίλου με 8800GTX όλα στο φουλ σε CoD4 και pro street, με κάποια ελαφρά σπασιματάκια.

Ναι σίγουρα θα πήγαινε καλύτερα η κάρτα αν είχε cpu, αλλά δείχνει οτι δεν είναι τόσο η cpu το πρόβλημα αλλά η gpu στα παιχνίδια.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τι άλλο θα ακούσω p4 με 8800gtx!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τι άλλο θα ακούσω p4 με 8800gtx!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ε και?Και εγω π4(ς478 παρακαλω:lol:)με την 3850.Στα παιχνιδια δν χανει σχεδον τπτ(π[email protected] vs C2D [email protected] διαφορα παρατηρησα γυρω στα 2-3fps και οσο ανεβεναν οι αναλυσεις ανεβενε η διαφορα(μεχρι 8 εφτασε αλλα εκει δν επαιζε κανενα απο τα 2:devil:)Βεβαια υποθετω πως παιζουνε και μνημες(DDRvsDDR2) και φυσηκα η διαφορετικη αρχητεκτονικη.

Το χοντρο κοψημο φαινεται στα benches πιο πολυ.Στα παιχνιδια δν ειναι τρελη η διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν καταλαβαίνετε την λογική μου να βάλεις μια κάρτα των 600ευρώ σε σύστημα με p4?(Προφανώς p4 θα εννοεί αν ήταν pentium extreme, pentium d πηγαίνω πάσο)και άλλο να βάλεις μια των 150ευρώ όπως εσύ sadman δεν έχει διαφορά?:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω, κι όμως. Ρ4 3,2 μονοπύρινος, ούτε extreme, ούτε D.

Μαζεύει χρήματα για να πάρει τετραπύρινο ακόμα.

 

Τι να πω τέτοιες <μπακαλίστικες> λογικές πρώτη φορά συναντώ.... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...