Προς το περιεχόμενο

αγορα μοντεμ ρουτερ για πακετο conn-x


kevin29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα.θελω και εγω να κανω αναβαθμιση στην ταχυτητα(εχω 1024 και θελω να παω στα 24mbps)και μου ειπαν οτι χρειαζομαι μοντεμ ρουτερ...εχω γραμμη pstn και εχω βρει αυτα τα δυο...(ενσυρματα)

zyxel prestige 660ΗΑ

usrobotics 9107

και τα δυο εχουν περιπου 70 ευρω εκαστως..αυτο που με προβληματιζει διαβαζοντας τα διαφορα θεματα στο insomnia ειναι αν θα τα καταφερω να τα συνδεσω...ειμαι αρχαριος βλεπετε..και το πρωτο μοντεμακι(ενα sagem fast 800)παιδευτηκα να το συνδεσω.ποιο απο τα δυο που αναφερω ειναι ποιο φιλικο και ευκολο στην συνδεση??

(ο τεχνικος ζητα 60 ευρω για να το συνδεσει....δηλαδη παιρνω ενα ακομη ρουτερ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτεινα το Zyxel. Η εγκατασταση ειναι πανευκολη.Μονο να διαλεξεις τον σωστο τυπο για την γραμμη που εχεις (isdn ή pstn).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kevin κοίτα ίσως και κάποιο ασύρματο. Μπορεί μετά πό καποιο διάστημα να πάρεις φορητό ή καποιος φίλος να χρειαστεί να συνδεθεί και η ασύρματη δικτύωση βοηθάει πολύ.

 

Κοίτα για Linksys WAG200 στα ίδια χρήματα έρχεται.

 

Για το σετάρισμα του, θα βρείς αρκετές πληροφορίες και όπου χρειαστείς βοήθεια θα την έχεις και από εδώ αλλά και στο adsl.gr υπάρχουν αρκετές τέτοιες πληροφορίες.

 

Το ποσό που σου ζητήθηκε είναι υπερβολικό για 10 δουλειάς.

 

Προσωπικά έχω ένα USR 9108 και το σετάρισμα ήταν πανεύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i linksys wag200 i zyxel 660hw pou ine kai wireless mipos to xriasteis.oi xreoseis kalos kakou etsi ine kai ine krima na doseis tosa lefta gia 10 lepta douleia.

 

 

Ουτε 10 λεπτα !!!!

 

192.168....wizard ,username , pasword και ετοιμος !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΠΑΡΕ ΤΟ INKSYS WAG200G ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ CISCO ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΤΑΣ ΤΗΝ IP 192.168.1.1 ΣΤΟΝ INTERNET EXPLORER ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οτι εχει ευλογιες τις cisco δεν σημαινει κατι.το zyxel ειναι καλυτερο.γενικως τα linksys παρολο που ειναι cisco εχουν αρκετες ελειψεις δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οτι εχει ευλογιες τις cisco δεν σημαινει κατι.το zyxel ειναι καλυτερο.γενικως τα linksys παρολο που ειναι cisco εχουν αρκετες ελειψεις δυστυχως.

 

 

Εγω με λυπη το αποχωριστηκα το Zyxel λογω netone !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giatiα το αποχωριστηκες λογο νετονε?επειδη δινει εκεινο το πως το λενε?το βοχ πως λεγεται?δεν ξερω τι υπηρεσιες δινει και τι ειναι εκεινο το box για αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giatiα το αποχωριστηκες λογο νετονε?επειδη δινει εκεινο το πως το λενε?το βοχ πως λεγεται?δεν ξερω τι υπηρεσιες δινει και τι ειναι εκεινο το box για αυτο ρωταω

 

 

Η netone δινει αναγκαστικα το δικο της modem που ειναι αυτορυθμιζομενο σε 5 λεπτα και εχει υποδοχες RJ11 για την τηλεφωνια.Δινει ενα Thomson 780 .

 

 

thomson.st780.jpgThomson_iad_st780i.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...