Προς το περιεχόμενο

ανεμιστηρακι και άλλες ιστορίες.


panpol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το προηγούμενο κείμενο μου πολύ μεγάλο και κάλυπτε ποικίλα θέματα το «έσπασα» λίγο και το έβαλα στις κατάλληλες υπο-κατηγορίες μπας και βγάλω –επιτέλους- καμιά άκρη…

 

 

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά !

Έχω τα παρακάτω :

 

 

….5ον

Πολλά χρονιά τώρα με κατατρώγει ένα φοβερό «zzzzzzzz» που με χτυπάει μέχρι τα μελίγγια . Έλεγα ότι ήταν η κάρτα γραφικών (6600GT) η το τροφοδοτικό αλλά τελικά σήμερα κατάλαβα ότι ήταν το ανεμιστηρακι πάνω στη cpu (το γαμ…..ο) . Για τιμωρία τώρα που γράφω το έχω βγάλει – αποσυνδέσει- και έβαλα κάπου διπλά μια ψήκτρα που βρήκα πρόχειρη από έναν Celeron 3(!!!)

Αποτέλεσμα ; cpu temp 84(!!!) C- άντε να καεί να ησυχάσω-…

Όμως μέσα στο δωμάτιο άκρα του τάφου σιωπή !!! Αυτό δεν αναπληρώνεται με τίποτε , ούτε με 5 celeron –ελπίζω μόνο να προλάβω να τελειώσω το κείμενο .

 

Αν βάλω τη συγκεκριμένη ψήκτρα από το Celeron 4 στην καινούρια μητρική Θα δουλέψει ;

Τι άλλο οικονομικό και αθόρυβο προτείνεται ;

 

Y.g. Τελικά λεω να κρατήσω την ψήκτρα του «ψελερον» και να αλλάξω ανεμιστηρακι …κάποιο αθόρυβο έχετε να προτείνεται ;

Ο νεος pc θα είναι :

 

Cpu:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...product=979171

 

Για μοβο ψάχνομαι ακόμα .

 

 

Γιατι το συγκεκριμένο δεν λειτουργεί με το speedfan κάνω κάτι λάθος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλω τη συγκεκριμένη ψήκτρα από το Celeron 4 στην καινούρια μητρική Θα δουλέψει ;

Οχι, δεν θα ταιριάξει.Οι τρύπες της μητρικής για στήρηξη της φύκτρας, δεν είναι ίδιες στα 478 και 775 sockets.

 

(και ξαναδιόρθωσε το λίνκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν θα ταιριάξει.Οι τρύπες της μητρικής για στήρηξη της φύκτρας, δεν είναι ίδιες στα 478 και 775 sockets.

 

(και ξαναδιόρθωσε το λίνκ)

 

 

Epitrope είσαι ο άνθρωπος μου,

Ευχαριστώ και πάλι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...