Προς το περιεχόμενο

dvix srt subs + LG-dvx298h


sgoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

 

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ LG-dvx298h ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΑΠΟ ΤΟ FLASHAKI (kingston usb 2.0 4gb) ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ.

 

ΕΑΝ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΣΕ CD η DVD ΤΟΤΕ ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ .

 

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ BΟΗΘΗΣΕΙ, ΣΤΟ FORUM ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις σετάρει τους υπότιτλους από το αντίστοιχο μενού, πατώντας το πλήκτρο setup, κράτα για 3 δευτερόλεπτα πατημένο το πλήκτρο subtitle για να σου εμφανιστούν οι κωδικοί γλώσσας. Με τη βοήθεια των πλήκτρων < > επέλεξε τον κωδικό για ελληνικούς υπότιτλους (νομίζω είναι 1253).

 

Σήμερα το βράδυ, η εν λόγω συσκευή παρουσίασε κάτι περίεργο: σε συγκεκριμένο αρχείο avi δεν εμφανίζονταν οι ελληνικοί υπότιτλοι. Το αρχείο ήταν srt και με κωδικοποίηση ANSI (κανονικά δηλαδή). Τελικά, οι υπότιλοι εμφανίστηκαν με "μαγικό" τρόπο όταν έφτιαξα και δεύτερο αρχείο srt και το μετονόμασα σε txt...Τι να πω...

 

Επίσης, συμβαίνει συχνά και κάτι άλλο...όταν έχω πολλά divX με υπότιτλους σε ένα stick και μεταβαίνω από το ένα divX στο άλλο, καμιά φορά οι υπότιτλοι μπερδεύονται και ενώ παίζει το δεύτερο βίντεο, εμφανίζονται οι υπότιτλοι του πρώτου...κουφό ε;

 

Γνωρίζει κανένας εάν υπάρχει κανένα firmware για το DVX298H;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα στην παρεα!

 

Και εγω αγορασα σημερα το εν λογω dvd μιας και το παλιο μου δεν ειχε Usb και καθομουν και εγραφα συνεχεια δισκακια.

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης.Ενω παιζει κανονικα την ταινια και εμφανιζει τους υποτιτλους τους βγαζει σε ενα λευκο ημιδιαφανο πλαισιο....πειτε μου οτι ρυθμιζεται γιατι δεν μπορω να βρω τιποτα και ειναι τρελη ξενερα να βλεπεις ενα τεραστιο τετραγωνο λευκο ημιδιαφανο πλαισιο και μεσα τους υποτιτλους :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...