Προς το περιεχόμενο

Ηλιθια ερωτηση


tera2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να ρωτήσω κατι χαζο . Αν καποιος θελει να μαθει να κατασκευαζει sites περα ομως απο τα τετριμενα με το dreamweaver, frontapage, ποιο βασικό προγραμμα θα πρέπει να δουλέψει , που θα το βρει και αν έχετε να προτεινετε καποιο βιβλίο η συγκεκριμένα tutorials. Ακουγεται λίγο χαζο αλλά λίγη καθοδήγηση θα βοηθούσε. Ευχαριστω προκαταβολικα και καλη χρονια σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να σχεδιάζεις site ή να φτιάχνεις site?

 

Γιατί το ένα θέλει Photoshop και το άλλο θέλει HTML (άλλοι χρησιμοποιούν dreamweaver/frontpage εγώ πάλι προτιμώ το notepad (νταξ, ultraedit που έχει και highlight :P))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να σχεδιάζεις site ή να φτιάχνεις site?

 

Γιατί το ένα θέλει Photoshop και το άλλο θέλει HTML (άλλοι χρησιμοποιούν dreamweaver/frontpage εγώ πάλι προτιμώ το notepad (νταξ, ultraedit που έχει και highlight :P))

 

Ναι αλλά αμα θελεις ενα δυναμικο site me chat με forums , με αυτοματες ενημερωσεις ενα site πολυπλοκο τι χρησιμοποιείς? Τα spss ή κάπως ετσι ειναι ευκολα να τα μάθει κανεις και πως. Το ξερω ακουγεται χαζο και μια απντηση θα ήταν ¨τραβα ρε φιλε σπουδασε επιστημης υπολογιστων" αλλα στα γεραματα έχω καταλάβει ότι τα ΠΑΝΤΑ μαθαινονται με βιβλία και μέσω του δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αμα θελεις ενα δυναμικο site me chat με forums , με αυτοματες ενημερωσεις ενα site πολυπλοκο τι χρησιμοποιείς? Τα spss ή κάπως ετσι ειναι ευκολα να τα μάθει κανεις και πως. Το ξερω ακουγεται χαζο και μια απντηση θα ήταν ¨τραβα ρε φιλε σπουδασε επιστημης υπολογιστων" αλλα στα γεραματα έχω καταλάβει ότι τα ΠΑΝΤΑ μαθαινονται με βιβλία και μέσω του δικτύου.

Δεν βρίσκω χαζό αυτό που λες. Απλά εάν θέλεις να τα φτιάξεις μόνος σου θα πρέπει απαραίτητα να μάθεις είτε PHP είτε ASP (ανάλογα τι θα τρέχει ο server σου). Ειδάλλως θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάτι έτοιμο όπως το phpNuke ή κάτι παρόμοιο.

 

Υ.Γ. Οι περισσότεροι που ξέρουν προγραμματισμό, δεν το έμαθαν από τις σπουδές τους. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...