Προς το περιεχόμενο

New pc synthesis(Και με έχει πιάσει Crysis!)


rotten crusader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι καλύτερο ξεκίνημα μπορούσα να κάνω για την νέα χρονιά,από την αγορά ενός νέου υπολογιστή... Το budget είναι 700? ,Και έχω ήδη ψύξη για τα υποσυστήματα(νερό),τροφοδοτικό,κουτί,ο8όνη,σκληρό δίσκο,drives Θέλω ένα pc για gaming,χωρίς κλοκάρισμα,και γενικά ένα γρήγορο pc! Έχω ήδη στο μυαλό μου συνθέσεις αλλά θέλω προτάσεις απο τους ειδήμονες του χώρου...θέλω μια amd όπωσδήποτε...

Υγ:Ta fanboy και οι "οπαδοί" να προσπεράσουν αυτό το thread.Oι γνώστες παρακαλούνται να προσφέρουν την πολύτιμη βοηθειά τους

 

Ευτυχισμένο το νέο έτος(Μπήκαμε στο 2008,για όσους δεν νιώσανε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες θέλεις μια AMD τι εννοείς! Μία AMD-ATI GPU, μία mobo amd ή μήπως cpu amd???

Αμα μιλάς για CPU/MOBO τότε είναι σαν να ζητάς γνώμες μόνο από "fanboy" (ποτε δεν μου αρεσε αυτός ο όρος)!

Κανένας εδώ μεσά που ξέρει πραγματικά τα σημερινά δεδομένα στην αγορά υπολογιστών δεν θα σου πρότεινε σύστημα με cpu/mobo της ΑΜD!

Δυστυχώς η σκλήρη πραγματικότητα είναι οτι αυτή τη στιγμή στις cpu η ΙΝΤΕL βρίσκεται ΠΟΛΥ μπροστά από την AMD με την δεύτερη να μην μπορεί να αντιδράσει!

Και αυτά στα λέει ένας άνθρωπος με pc βασισμένο σε ΑΤΗLON 64 Χ2 s939 που όσο και αν τον πρίζουν οτι δεν αξίζει να ρίχνει χρήματα σε αυτο το μηχάνιμα ακόμη τα σκάει! Ετσι για να μην πεις οτι είμαι Intel fanboy!

Αυτή τη στιγμή μας αρέσει δεν μας αρέσει τα καλύτερα value/money συστήματα βασίζονται σε Intel!

 

Τέσπα! Η δικιά μου η πρόταση είναι

CPU INTEL C2Q 6600

MOBO ABIT IP35Pro ή κάποια με το Χ38!

ένα καλό σετάκι μνήμες 2Χ1GB

και GPU μία από τις 3870 ή 8800GT

 

Αν τώρα συνεχίζεις να επιμένεις σε AMD μην αρκεστείς σε τπτ λιγότερο από κάποιον phenom με mobo βασισμένη πάνω στην νέα πλατφόρμα spyder της AMD!

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΝΕΟΣ ΕΤΟΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είπα"θέλω μια amd όπωσδήποτε"..όχι προτείνετε μου μόνο amd!Απλά ήθελα να ξέρω στα λεφτά που δίνω τι μπορώ να πάρω και στις 2 πλατφόρμες πριν διαλέξω "side"...Γιατί όπως έιπα δεν θέλω κλοκάρισμα,άρα το σημαντικότερο προσόν των intel...doesn't even matter for me!!!

Αmd cpu εννοούσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...