Προς το περιεχόμενο

WD3200AAKS 320GB - ειναι αθορυβος?


pc_admin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αθορυβος εντελως αποκλεειται να ειναι καποιος εκτος των ssd,αυτο ενοειται ,αλλα εννοω σε σχεση με αλλους sata 320gb (seagate,hitachi) που δεν ειναι ssd αν κανει συγκριτικα λιγο θορυβο και γενικα οχι περισοτερο απο αυτους

Ρωταω γιατι εχω εμπειρια με wd που ηταν αρκετα θορυβωδης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθορυβος εντελως αποκλεειται να ειναι καποιος εκτος των ssd,αυτο ενοειται ,αλλα εννοω σε σχεση με αλλους sata 320gb (seagate,hitachi) που δεν ειναι ssd αν κανει συγκριτικα λιγο θορυβο και γενικα οχι περισοτερο απο αυτους

Ρωταω γιατι εχω εμπειρια με wd που ηταν αρκετα θορυβωδης.

 

SEAGATE ξερω στα 250 να σου πω δεν ακουγετε πραγματικα τιποτα παντως η wd δεν ειναι οπως παλια εναν 500αρι που περασε για λιγο απο μενα ηταν αρκετα αθορυβος στο λεω γιατι δινω μεγαλη προσοχη στον θορυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω μόνο πως ο παλιός μου 80άρης (WD Caviar SE IDE 7200rpm) έκανε θόρυβο 35db idle, ενώ ο WD3200AAKS κάνει 25db μόνο.

 

Είναι αρκετά αθόρυβος, ακούγεται μόνο λίγο στο seek (ο παλιός στο seek δεν ακουγόταν, αφού με 35db στο idle τι παραπάνω να ακούσεις...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον έχω εδώ και 5 μέρες, δεν θα έλεγα ότι κάνει ιδιαίτερο θόρυβο και μάλιστα το κουτί του pc, είναι πάνω στο γραφείο μου αν εσύ το έχεις κάτω, ίσως δεν τον ακούς και καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πηρα τον δισκο ,ειναι οντως αθορυβος, πιο αθορυβος κι απο τον hitachi που εχω.

Στις επιδοσεις τωρα σε συγκριση με τον Hitachi 80gb sata1 8mb cache ειναι καλυτερος αλλα οχι τρελλες διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...