Προς το περιεχόμενο

sapphire 3850 256Mb


Vatos_locos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά θέλω την βοήθεια των κατόχων ακριβός αυτής της κάρτας δεν ζητάω κάτι τραγικό απλά θέλω όσοι την έχουν να μας ποστάρουν εδώ ένα screenshot από το gpu-z να δούμε ποίος την έχει με ξεκλειδωμένο bios και μετά αν βρεθεί κανένας και δεν ξέρει πως να το κάνει dump θα του εξηγήσω πώς να το κάνει και να μας το δώσει εδώ το χρειαζόμαστε για να περάσουμε το limit των 860Mhz στον πυρήνα και για να μπορούμε να κάνουμε Cf γιατί με τα bios που κυκλοφορούν αλλάζουν τα checksum και το CCC της Ati δεν ξεκινάει καν :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ξεκλειδωμένο Bios έχω εγώ απλά ψάχνω να βρω Bios από καινούρια κάρτα να έρθει απο το εργοστάσιο έτσι γιατί είναι καλύτερο και ο πίνακας της άτι ανοίγει και μπορείς να κάνεις CF μετά τώρα έχω Bios με ξένο Checksum και δεν την βλέπει το πάνελ της άτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ. Sorry απλά έψαξα λίγο γιατί σκέφτηκα πως δεν θα είσαι ο μόνος που το ψάχνει, και είδα το "fixed checksum" και είπα να το ποστάρω. Again sorry

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι αυτό το bios έχουμε όλοι αλλά οι catalyst δεν ανοίγουν το Cp σε μένα τουλάχιστον οπότε φαντάζομαι φταίει κάτι τώρα οι drivers είναι το Bios θα σε γελάσω αλλά προτιμώ να έχω το bios από την ίδια την sapphire και να είναι και χωρίς το limit ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαριές της amd! Πήραν τα χαμηλότερα binned chips τα έβαλαν στις 3850 με limit τώρα που η ζήτηση στις 3850 αυξήθηκε για να φέρουν εις πέρας την παραγωγή βάζουν chip binned και για 3870 χωρίς limit. Asshotel...έγινε το μαγαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα το limit το λύσαμε ήταν bug λένε και λογικά οι καινούριες κάρτες βγαίνουν με καινούργιο Bios που δεν έχει το πρόβλημα με το pll τώρα μένει να λυθεί το πρόβλημα με το CCC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε ζητάει και τίποτα ο άνθρωπος. Ενα screenshot και μια αντιγραφή του bios να κάνει.

 

Όταν ζητάμε εμείς βοηθάει πάντα... για να κουνηθούμε και λίγο ρε παιδιά.

 

 

Κάνω για κράχτης; Όσο μπορώ βοηθώ... lol :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε σιγά μωρέ δεν πειράζει όποτε αποφασίσει κάποιος δεν βιάζομαι :-) αν δεν βρεθεί κανένας θα βρω και από έξω πουθενά δεν πειράζει απλά το έβαλα εδώ για πιο εύκολα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...