Προς το περιεχόμενο

PS2 Πρόβλημα.


sidietsira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,

 

εχω το PlayStation 2 και εχει προβλημα στο να διαβαζει τα CD για να τα παιζει. Εχω χρησιμοποιησει καθαριστικο CD για να καθαρισει το laser που διαβαζει, αλλα και παλι το προβλημα δε διορθωθηκε. Καποτε ειχα ακουσει οτι μπορω να συνδεσω το PlayStation με εναν υπολογιστη και να διαβαζει τα παιχνιδια που εχω αποθηκευμενα στο σκληρο και να τα παιζει. Υπαρχει τετοια δυνατοτητα; Τι αλλο μπορω να κανω ωστε να μη χρειαστει να αγορασω καινουρια κονσολα; Το PlayStation ειναι σχετικα παλιο (και φυσικα οχι το slim).

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα search στο foroum για mc-exploit ή hd loader θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα...

Επίσης αν δείς κάπου την υπογραφή του χρήστη kallair που απο ότι θυμάμαι παραπέμπει σε σχετικό θέμα...

Τέλος είναι πολύ πιθανό να μπορείς να το "διορθώσεις" αλλάζοντας το αζιμούθιο... Είναι κάτι σχετικά εύκολο αν "το'χεις" λίγο...

Google search it :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω βαλει τσιπακι και δε διαβαζει κανενα CD/DVD :/

 

klainmaingr: Δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο με PS2 και αυτο που θελω να κανω με αυτα τα string που μου εδωσες :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1on. dokimase an sou paizoun ps1 games.

2on. auta pou sou leei o klainmain einai i ipografi mou...

3on. pes mas ti version ps2 einai. mallon ta exei paiksei teleiws to laser sou. eite tha psakseis gia agora neou laser, eite tha pas na sto calibraroun k oso anteksei. des an paizei ps1 games i mousika cd (authentika) kai pes mas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακό τώρα έχει γίνει. το θέμα δεν είναι να δούμε πως έγινε (λες κ δεν ξέρουμε ότι το laser του πσ2 είναι για τον ...τσο). αλλά πως μπορούμε να το φτιάξουμε. αν διαβάζει cd, τότε προτιμότερο να στραφεί σε λύση σκληρού δίσκου μέσα στο ps2, αν δεν διαβάζει καθόλου, προτιμότερο να βρει να αλλάξει laser. τιμές δεν ξέρω, ας απευθυνθεί στον gerundo που είναι πιο σχετικός στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει αυθεντικα μουσικα CD.. Αρχιζει να διαβαζει το CD και μετα ακουγεται ενα *τακ* και σταματαει να διαβαζει το CD (ετσι μου φαινεται). Τι να κανω;

 

(κατι ασχετο: το psp εχει καλα γραφικα; και το slim που εχει και εξοδο για tv τα γραφικα του στην τηλεοραση αλλοιώνονται; αξιζει να φτιαξω το ps2 ή να παρω psp; ευχαριστω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρισκω καποια αρχη σε ολα αυτα.. Αρχιζουν απο προχωρημενα σταδια και δεν καταλαβαινω τπτ.. Ακομα και στο youtube βρηκα αλλα και παλι δεν καταλαβαινα απο που αρχιζαν ολα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην είσαι χαζός/χαζή. http://www.sonypsp.gr/catalog/index.php?cPath=25_28 εδώ έχει λασερ για το ps2 . κάνει 60 ευρώ περίπου.δεν ξέρω πόσα θα θέλουν μαζί με την εγκατάσταση. πάντως πιο φθηνά από το να πάρεις psp.δοκίμασε να καλυμπράρεις το ps2. δεν έχεις τίποτα να χάσεις. απλώς να είσαι προσεκτικός στο άνοιγμα και να θυμάσαι ποιο πάει που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...