Προς το περιεχόμενο

synaptic manager


KANTAFY2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην χρονια πολλα σε ολουσ και καλη χρονια

 

περνω απο τα xp σε ubundu και οταν πηγα να στησω ενα προγραμα με βγαζει το εξησ μυνημα only one softwer management tool is allowed update manager aptitude ore sunaptic first

 

μετα πηγα να ανοιξω τον sunaptic manager και μου βγαζει το εξησ

 

E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.

 

E: _cache->open() failed, please report.

παρακαλω ποιοσ μπορει εασ με βοηθηση σημειωνο οτι ειμαι νεωσ στο λειτουργικο αυτο και θελω λιγη βοηθεια ευχαριστω:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου σε ευχαριστο

εαν μπορεισ πεσ μου και το εξησ πηγα να εγκαταστησω και τουσ νεουσ οδηγουσ τησ καρτασ γραφικων και μου ζηταει να ειμαι syper-uzer πωσ θα παρω αυτα τα δικαιωματα?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησε τους driver που υπάρχουν μέσα στην διανομή σου μέσα από το πρόγραμμα διαχείριση οδηγών κλειστού κώδικα που βρίσκετε στο menu Συστημα>διαχείριση συστήματος.Αν θέλεις να έχεις compiz-fusion μπορείς να εγκαταστήσεις του τελευταίους ati driver μέσω του envy tool

 

http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου σε ευχαριστω για την βοηθια σου θα τρεξω το συγκεκριμενο αρχειο και θα δω τη γινεται καλα τα ubuntu 64 αλλα η αλλαγη απο χπ με ερχεται λιγο δυσκολη το ζητουμενο ειναι εαν θα μπορεσω να ενεργοποιησω το deskotp effe με αυτον τον τροπο

αναλογο προγραμα του flashget? παντωσ και παλι σε ευχαριστο. cris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...