Προς το περιεχόμενο

MKV 720p ή 1080p σε HD MP$


Gzax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω τα φώτα σας, Ψάχνω ένα τρόπο να μετατρέψω αρχείο mkv σε HD-mp4. Διάβασα οτι γίνεται σε Forums αλλά δε βρήκα πως.Ο λόγος ειναι οτι έχω ένα PS3 και μια FullHD οθόνη, το PS3 παιζει Blue ray αλλά αν περασεις mkv file στο σκληρο του δε το διαβάζει. Μεσα απο το playstation 3 store κατέβασα Full HDMp4 trailer σε 1080p και το έπαιζε τέλεια. Υπάρχει τρόπος να γινει μετατροπή με την ίδια ανάλυση ανεξαρτητου 'ογκου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Θέλω τα φώτα σας, Ψάχνω ένα τρόπο να μετατρέψω αρχείο mkv σε HD-mp4. Διάβασα οτι γίνεται σε Forums αλλά δε βρήκα πως.Ο λόγος ειναι οτι έχω ένα PS3 και μια FullHD οθόνη, το PS3 παιζει Blue ray αλλά αν περασεις mkv file στο σκληρο του δε το διαβάζει. Μεσα απο το playstation 3 store κατέβασα Full HDMp4 trailer σε 1080p και το έπαιζε τέλεια. Υπάρχει τρόπος να γινει μετατροπή με την ίδια ανάλυση ανεξαρτητου 'ογκου?

 

Για mp4 δεν ξερω.Δοκιμασε ομως να τα καψεις σε dvd 5 η 9 αναλογως το μεγεθος με το προγραμμα tsmuxer η με το προγραμμα του gherudos.Θα μπορεις να βαλεις και υποτιτλους και θα παιζουν στο ps3 με τελεια εικονα.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...