Προς το περιεχόμενο

Κουφο πρόβλημα με drivers της nvidia...


kokas08

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

να μπω κατευθειαν στο ψητό....έχω την καρτα γραφικών nvidia geforce 7300 gs και τις προάλλες κατέβασα τους τελευταίους drivers αυτής....η εγκατάσταση πραγματοποιήθηκε κανονικά και μετά μου ζητάει να κάνω restart....κανω το restart και όταν μπαίνει στα windows μου έχει μια ανάλυση 640χ420 ή κάτι τέτοιο...τελοσπάντων χάλια ανάλυση....και μου λέει πως τρέχει στα 4 bit και δε μου έχει άλλη επιλογη (για 16 ή 32).... ευτυχώς είχα φτιάξει restore point και τώρα λειτουργει μ' αυτο....

 

έφταιγαν οι drivers σαυτό ή κάτι άλλο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικα οι drivers εφταιγαν.

Τους περασες απο πανω απο τους προηγουμενους ή καθαρη εγκατασταση?Αν και δεν αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα οταν τους κανω εγκατασταση απο πανω απο τους προηγουμενους,ισως αυτο να λυσει το προβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιους drivers έχεις;

 

Εγώ έχω τους 169.21 και είναι χάλια. Να φανταστείς ρε Κωστή ότι στο Flight Simulator εμφανίζονται σκαλοπάτια. Ξέρεις το σύστημά μου παλιοφιλαράκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

Εγω παλι εχω αλλο προβλημα!!!

Εχω την 7600GT 512 με την οποια ειμαι ευχαριστημενος... αλλα μεχρι εδω!!!

Κυριως εχω προβλημα με αυτα τα παιχνιδια: call of duty 4, scarface, lara croft-legend αυτα πρεπει να ειναι... (δεν θυμαμαι αλλα!)

call of duty 4: drivers κουτιου με αποτελεσμα μαυρους στρατιωτες και οπλα, καινουριους ολα μια χαρα!

scarface: με παλιους ολα στα σχεδον χαμηλα και μικρη αναλυση και μια χαρα αλλα αν το ανεβασω τοτε γ@μιεται και κανει restart, με τους καινουριους ολα μια χαρα σε οτι αναλυση και ποιοτητα σου καπνισει!

lara croft-legend: με τους παλιους (κουτου δλδ) ολα στα χαμηλα χωρις καμια αλλαγη! ετσι και αλλαξω τιποτα τοτε βγαζει κατι πολυχρωμμες κουκιδες και μετα πρεπει να το κλεισω απο το κουμπι! αλλιως τιποτα... με τους καινουριους οοοοολα στο φουλ και μια χαρα το πραγμα!!!!

Αυτα στα παιχνιδια... αλλα θα μου πειτε γιατι δεν αφηνεις τους νεους που ειναι στο site της nvidia?? να σας πω... γιατι με αυτους γ@μιεται η τηλεοραση που παιζω! δεν μπορεις να καταλαβεις τιποτα!!!!

Τι μ@λ@κιες κανει ποια η nvidia????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ ρε παιδιά με μια 8600 GT , βάζοντας οποιοδήποτε driver μετάγενέστερο του 162.22 ,μετά από restart , και ενώ μπαίνει στα windows μαυρίζει η οθόνη,το pc δουλεύει κανονικά αλλα στην οθόνη...No Signal...Εχω κάνει format γιαυτόν τον λόγο για να δώ τι παίζει...εγκατάσταση όλων των επόμενων drivers χωρίς αποτελεσμα..

Τι λέτε να θέλει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...