Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για ακουστικά


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη τυχαινει να ειμαι πολλες ωρες με τα ακουστικα στα αυτια,συχνα ανακαλυπτω σημεια σε τραγουδια που οταν τα ακους απο ηχεια δεν τα προσεχεις και τοσο ή και καθολου.ή εχουν καποια εξυπνα τρικ οπως το να ακουγεται καποιο riff μονο στο ενα ακουστικο.

ποια τραγουδια πιστευετε οτι "αδικουνται" οταν τα ακουτε απο ηχεια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εχει να κανει με το stereo και το πως εχει γραφτει ενα κομματι και δεν το προσεχεις πολυ οταν το ακους απο δυο μονο ηχεια που ειναι κοντα το ενα στο αλλο αλλα αν εχεις τα ηχεια κατανεμημενα στο χωρο θα το καταλαβεις. Σιγουρα παντως οτιδηποτε συμφωνικο και ορχηστρικο εχει πολλα τετοια σημεια δεν εχω να πω κατι συγκεκριμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια τα εχω μακρυα τα ηχεια το ενα απο το αλλο.δηλ σε ποια αποσταση πρπει να ταχω?

το turn the page απο metallica για μενα ειναι πολυ καλυτερο οταν το ακουω απο ακουστικα...εχει διαφορα μικρα σημεια που ειτε ακουγονται πιο σιγα ειτε μονο απο το ενα που το κανουν πολυ καλυτερο.(οχι οτι δεν ειναι :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να απολαμβανεις το κομματι απο τα ακουστικα ειναι απολυτα φυσιολογικο αφου εισαι αποκομμενος απο το περιβαλλον συν του οτι δεν επηρεαζεται ο ηχος καθολου απο το χωρο γυρω σου. Επισης και τα ηχεια παιζουν μεγαλο ρολο και η πιστοτητα του ηχου που βγαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κομμάτι που ζητάς και μου ήρθε κατευθείαν στο μυαλό είναι το Sonne από Rammstein.Αν θυμάμαι καλά,έχει τέτοια διάφορα που ζητάς..

 

Edit:Έλεος τόσο καιρό είχα λάθος τον τίτλο του τραγουδιού και το συγρότημα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσε το whole lotta love απο led zeppelin και θα με θυμηθεις ;)

 

 

μολις το ακουσα! mika????

 

slipknot το ξερω αυτο το κομματακι!αρκετα καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...