Προς το περιεχόμενο

Αγορά FUJITSU-SIEMENES AMILO XI 1546


zevage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονιά σε ολους.

Σκεφτομαι την αγορά του FUJITSU-SIEMENES AMILO XI 1546 μεταχειρισμένου με τα παρακατω χαρακτηριστικά:

Intel Core 2 Duo T5600 (1,83GHz), 2048MB DDR2 (2x1024MB), 160GB(2x80GB), DVD/RW DL, 17" TFT WXGA crystal view (1440X900 pixels), ATI Mobility Radeon x1800 256MB DDR3 up to 512MB Hypermemory, Windows XP home Greek, Modem 56Kbps, Lan 10/100Mbps, Wireless Lan Intel 3945 abg, IEEE1394, 4 USB,

S-Video, DVI-I, 4in1 card reader SD/MS/MMC/MSPRO, ExpressCard slot (36/54mm),

Bluetooth.

Ποια ειναι η γνωμη σας γενικά και ποσο λετε οτι πρεπει να δωσω (με τσαντα μεταφοράς και usb web cam).

Η χρήση συμβατική και συνηθισμενη. (κανα παιχνιδακι, ms office, λιγο photoshop, autocad, internet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα fujitsu απο δικη μου εμπειρια σου λεω οτι ειναι εντελως αναξιοπιστα.μαζι με τα acer ειναι τα υποδιεστερα ως προς τν επισκευη τν ποιοτητα +τα υλικα κατασκευης.Αν το βρηκες σε τρομερα καλη τιμη παρτο αλλα να ξερεις οτι τα τελευταια 2-3 χρονια τα fujitsu εχουν παρει τν κατω βολτα ενω αρχισαν με πολυ καλυτερες προοπτικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή ειναι πολυ καλή για το φορητό αλλα ελπιζω ότι τουλάχιστον θα έχει 1 χρονο εγγυηση γιατι με τα φουτσιτσου ποτε δεν μπορεις να εισια σιγουρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή ειναι πολυ καλή για το φορητό αλλα ελπιζω ότι τουλάχιστον θα έχει 1 χρονο εγγυηση γιατι με τα φουτσιτσου ποτε δεν μπορεις να εισια σιγουρος..

 

Εγγυηση δεν εχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή είναι καλή. Ελεγξέ το εξωνυχιστικά. Κοίτα το σε κάθε σημείο και υπό κάθε γωνία. Τρέξε προγράμματα,, δες πόσο θερμένεται, πόσο θόρυβο κάνει, πόσο ακούγεται ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

 

Είναι εκτός εγγύησης όπως λες οπότε νίπτω τας χείρας μου...

 

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το παρεις αν παθει ζημια η vga η to main board θα το πεταξεις και αυτο και τα λεφτα σου

 

Συνηθως ομως τα laptop αν ειναι να βγαλουν βλαβες το παθαινουν στην αρχή ετσι δεν ειναι? Αυτο ειναι ενος χρόνου και απ' οτι λεει ο κάτοχος δεν εχει παρουσιάσει τίποτα μεχρι τώρα.

Μηπως εννοείτε οτι η τιμή ειναι υπόπτως χαμηλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο μοντελο αλλα με HD DVD drive. Το αγορασα τον Μαιο του 2007.

Τα χαρακτηριστικα που δινεις ειναι λιγο διαφορετικα. Το δικο μου εχει τον T7200, οθονη 1920χ1200, η network καρτα ειναι 10/100/1000 και εχει 2 δισκους των 120GB.

Αν εξαιρεσεις το HD DVD, η τιμη του καινουργιο ειταν γυρω στα 1550 ευρω.

Αν δεν ειναι σπασμενο και η οθονη του ειναι ακομα σε καλη κατασταση, μαλλον ειναι καλη αγορα.

 

Κ'εγω ειχα προβληματα αλλα μην κανουμε και εικονισμα τα χαλια της Fujitsu.

Προσφερουν αρκετα για τα λεφτα τους, πολλοι τα αγοραζουν, και αφου μονο για προβληματα γραφουμε στα forums, ειναι λογικο να βλεπεις πιο πολλα παραπονα για τις φτηνες εταιρειες.

Οτι και να γινει, τουλαχιστον δεν θα χασεις πολλα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...