Προς το περιεχόμενο

Ένωση οθόνης laptop με το PC


vkadin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους χρονια πολλά και καλή χρονια

Προσπαθώ εδω και δύο μέρες να ενώσω την οθονη του laptop μου με το pc (δλδ να δουλεύουν και οι δύο ως μια) για να κάνω κοινή οθόνη αλλα μάταια! Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει για το τι πρέπει να κάνω ή να μου πεί τη λάθος έχω κάνει! βοηθήστε με παρακαλώ βρίσκομαι σε απόγνωση :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς να δουλεύει ως μία; Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να επεκτείνεις την επιφάνεια εργασίας του laptop στην οθόνη του σταθερού. Κανένας άλλος συνδιασμός δεν είναι εφικτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς να δουλεύει ως μία; Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να επεκτείνεις την επιφάνεια εργασίας του laptop στην οθόνη του σταθερού. Κανένας άλλος συνδιασμός δεν είναι εφικτός.

 

Έτσι ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα όπα....

αν κατάλαβα καλά, δεν καταλαβε καλά ο poihths...

θελεις να πεις φίλε μου vkadin οτι θέλεις να λειτουργείς κανονικά το Desktop και να εχεις ως δευτερη οθόνη την ο8όνη του Laptop??

Αν αυτο εννοείς δε νομιζω οτι γίνεται....

και μάλιστα αν γίνεται θα με ενδιέφερε να μάθω....

ο μόνος πραγματοποιήσιμος τρόπος είναι να έχει η κάρτα γραφικών του Laptop "εισοδο" για ψηφιακό σήμα εικόνας....η εκτός αν έκανες καμία πατέντα με TV tuner, τώρα που το σκέφτομαι άλλα μεγάλη ταλεπορεία, επείδη θα μετατρέψεις το ψηφιακο σε αναλογικο σημα για να παει στο TV tuner και τουμπαλιν παλι μετα θα το κάνει το Laptop....Αρα θα πρεπει να εχεις ανοιχτο και το Laptop....

το βρήκαααα!!!!

παρε δευτερη οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δίκιο δεν το εξήγησα τόσο καλά, βέβαια ο mixalhs_m το έπιασε αυτό ακριβώς θέλω να κάνω, αλλα και αυτό που έγραψε ο ipparxos είναι και αυτό ενδιαφέρων και αυτό θα μου ήταν χρήσιμο και αρκετά βολικό, τώρα τι ακριβώς εχω και θέλω να ενώσω! Είναι ενα laptop presario 700 της compaq, τώρα τη καρτα έχει γραφικών μην ρωτάτε αλλά tv out έχει, το pc μου εχει οθόνη LG την 1980Q και κάρτα γραικών 7600GS με SLI.

Αντε ρε παιδια βοηθήστε τον χαμένο να βρει λύση στο πρόβλημά του!:fear::fear::fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν....

αυτό που θεώρησα οτι μπορεί να γίνει....δεν έχει γίνει επείδη μάλλον δε βολεύει

θα χρειαζόσουνα ενα tv tuner και οχι tv out, οπώς και ενα D/A converter.

καταλαβαίνω οτι θέλεις να εκμεταλευτείς το laptop, αφού πλεον δεν το χρησιμοποιεις, αλλα πρακτικά δε γινεται....

αν θέλεις να δουλεύεις σε 2 οθονες

παρε 2τερη οθόνη

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...