Προς το περιεχόμενο

Firefox 3.0b = Minefield ο ?


harrys23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα να συμβάλω και εγώ στην Beta έκδοση του νέου Firefox 3

με μπέρδεψε λίγο είναι η αλήθεια όταν είδα στην θέση του κλασικού Mozzila Firefox το εικονίδιο

Minefield 2nowp81ld5defwf9fq15.png δεν ξέρω πως γίνεται η τι αλλάζει και γιαυτό το συζητώ και μαζί σας υπήρχε κάτι ανάλογο σε άλλες beta εκδόσεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν Firefox exei φτάσει στην έκδοση 3.0 beta 2.

ο Minefield ειναι η 3.0 beta 3pre, μαλλον διάλεξαν αυτο το όνομα (ναρκοπέδιο) για να θυμίζει οτι βαδίζεις σε επικίνδυνα μονοπάτια :devil:

 

Τον χρησμοποιώ 3 βδομάδες τώρα, δεν είδα κάποιο σημαντικό πρόβλημα, ούτε καμιά εμφανή διαφορά απο τους beta1, beta2.

αρκεί βέβαια να ενεργοποιήσεις τα extensions σου, όπως περιγράφω εδώ

 

..εκτός απο το update. Στους Fx 3 b1, b2, αν κάνεις "check for updates" μαλλον δεν θα σου φέρει τίποτα μεχρι να βγει η επόμενη έκδοση (οταν ειχα τον b1, περιμενε να βγει δημοσίως η b2).

ενώ με τον Minefield, μπορεις να κανει update σχεδον καθε μερα, οποτε βγαινει νέα nightly build (που διαφέρουν η μια απο την άλλη σε λιγες γραμμες κώδικα, συνήθως μη αντιληπτές απο το χρήστη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν Firefox exei φτάσει στην έκδοση 3.0 beta 2.

ο Minefield ειναι η 3.0 beta 3pre, μαλλον διάλεξαν αυτο το όνομα (ναρκοπέδιο) για να θυμίζει οτι βαδίζεις σε επικίνδυνα μονοπάτια :devil:

 

Τον χρησμοποιώ 3 βδομάδες τώρα, δεν είδα κάποιο σημαντικό πρόβλημα, ούτε καμιά εμφανή διαφορά απο τους beta1, beta2.

αρκεί βέβαια να ενεργοποιήσεις τα extensions σου, όπως περιγράφω εδώ

 

Η αλήθεια οσο αφορα τα Crash που ειχε σε προηγουμενες εκδοσης με 3 μερες δοκιμης διαπιστωσα οτι ειναι πιο σταθερος .

απλα τον νακροπεδιο λες να πεσουμε σε τιποτα ....Spy ....:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μπερδεύτηκα: Firefox και Minefield είναι ίδιοι;;;;

 

χαχαχα το ιδιο επαθε και εγω φιλε.. :-D

ειναι το ιδιο απλα αλλαζουν τα εικονιδια και πιστευω οτι ειναι ετσι

λογο του οτι ειναι ακομα Beta test

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...