Προς το περιεχόμενο

Zalman 600Watt


NikMet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος έχει αυτό το psu

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=891835

 

Θελω να μου πεί εντυπώσεις καθώς και τι είναι ένα πανελάκι που έχει μέσα για να μετράει watt που μου είπανε, γιατί δεν μπορώ να το δώ μόνος μου να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ζalman δεν περιέχει κανένα μετρητή ή πάνελ μέσα στο κουτί του. Μόνο ένα καλωδιο που δίνει απο ένα molex δύο 3-pin.

 

Κατα τ'αλλα είναι πολύ καλό και πολύ αθόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλα ένα φίλο μου να μου το πάρει και τον έβαλε τον πωλητή και το άνοιξε και μου είπε πως έχει μια κάρτα που μπαίνει σλοτ για να ελέγχει τα Watt. Επειδή μάλλον δεν ξέρει και αυτός τι μου λέει και αμα δεν το δώ μόνος μου δεν καταλαβαίνω.

Υποθέτω το έχεις. Πές μου τι περιέχει η συσκευασία σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η επίσημη ιστοσελίδα:

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=223&code=015

κι εδώ το manual:

http://www.zalman.co.kr/Upload/product/600W_eng.PDF

σύμφωνα με τα οποία δεν περιέχει κάποιο panel, παρά μόνο:

1) το ίδιο το τροφοδοτικό

2) 1 καλώδιο PCI-Express

3) 3 καλώδια Molex

4) 2 καλώδια S-ATA

5) 1 adaptor για σύνδεση ανεμιστήρων

6) καλώδιο για την πρίζα (220Volt)

7) εγχειρίδιο

8) 5 δεσμούς καλωδίων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το psu , εαν σκοπευετε να βαλετε 2 καρτες γραφ pci-e, και η μητρικη σας θελει 20+4 pins τροφοδοσιας , επειδη παρεχει stand alone ΜΟΝΟ μια extra τροφοδοσια pci-e και η αλλη ειναι combined με το καλωδιο τροφοδοσιας της μητρικης , οποτε εαν το χρειαστει η μητροκη το χανετε, ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΡΕΥΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το psu , εαν σκοπευετε να βαλετε 2 καρτες γραφ pci-e, και η μητρικη σας θελει 20+4 pins τροφοδοσιας , επειδη παρεχει stand alone ΜΟΝΟ μια extra τροφοδοσια pci-e και η αλλη ειναι combined με το καλωδιο τροφοδοσιας της μητρικης , οποτε εαν το χρειαστει η μητροκη το χανετε, ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΡΕΥΜΑ

 

Το έχεις δοκιμάσει αυτο?

Μου φαίνεται λίγο παράξενο γιατί είναι SLI certified το τροφοδοτικό αυτο.

 

Το οτι είναι modular το ένα PCI-e καλώδιο ενώ το άλλο είναι μαζί με 24πινο δεν σημαίνει και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το psu , εαν σκοπευετε να βαλετε 2 καρτες γραφ pci-e, και η μητρικη σας θελει 20+4 pins τροφοδοσιας , επειδη παρεχει stand alone ΜΟΝΟ μια extra τροφοδοσια pci-e και η αλλη ειναι combined με το καλωδιο τροφοδοσιας της μητρικης , οποτε εαν το χρειαστει η μητροκη το χανετε, ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΡΕΥΜΑ

δεν νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο... (δεν το έχω προσέξει)...

 

πάντως ακόμα και αν είναι όπως τα λες, το πολύ πολύ, παίρνεις ένα μετατροπέα από απλό molex σε 6πινο και το κουμπώνεις στην δεύτερη vga.... ;)

 

 

είδες να έχει κάτι σαν αυτό που λέω μέσα??

 

όχι δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο.

 

πιθανότατα εννοείς αυτό-->>http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977841&product=953210

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το psu , εαν σκοπευετε να βαλετε 2 καρτες γραφ pci-e, και η μητρικη σας θελει 20+4 pins τροφοδοσιας , επειδη παρεχει stand alone ΜΟΝΟ μια extra τροφοδοσια pci-e και η αλλη ειναι combined με το καλωδιο τροφοδοσιας της μητρικης , οποτε εαν το χρειαστει η μητροκη το χανετε, ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΡΕΥΜΑ

 

600hp02xc5.gif

 

Όπως φαίνεται και στην εικόνα, το βύσμα 20-pin/24-pin της μητρικές, 4-pin/8-pin για τα επιπλέον 12Volts των μητρικές και 6-pin για PCI-Express είναι μόνιμα.

 

Απο 'κει και πέρα το 2ο PCI-Express (6-pin/8-pin), τα molex, serial ATA και FDD Power είναι προαιρετικά, και μπορούν να συνδεθούν όλα τα καλώδια.

 

Δεν χάνεις κάτι όταν η μητρική σου είναι 24-pin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...