Προς το περιεχόμενο

Modem D-Link DSL-524T


rimbo1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από μια μικρή έρευνα που έκανα για ethernet DSL modem βρήκα αυτό. Μήπως τυχαίνει να το έχει κανεις ήδη να πει καμία εντύπωση;

 

Καμία άλλη πρόταση στα ίδια περίπου χρήματα; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eχω δοκιμασει μια wireless edition του d-link.664 νομιζω λεγεται και δεν ειναι πολυ πιο ακριβο.δηλαδη να εχει κανα 70 αρι ειναι adsl2+ και ασυρματο.οποτε αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το ίδιο μοντέλο και στο e-shop αλλά το έχει αρκετά ακριβότερο και μου έκανε εντύπωση...

 

@poulinos

Όσο και να πεις τα 30 ευρω δεν ειναι και μικρή διαφορά, ειδικά απο την στιγμή που δε με ενδιαφέρει προς το παρόν τουλάχιστον το wireless. Anyway thanx για την πρόταση αλλά μάλλον θα προτιμήσω το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το ίδιο μοντέλο και στο e-shop αλλά το έχει αρκετά ακριβότερο και μου έκανε εντύπωση...

 

@poulinos

Όσο και να πεις τα 30 ευρω δεν ειναι και μικρή διαφορά, ειδικά απο την στιγμή που δε με ενδιαφέρει προς το παρόν τουλάχιστον το wireless. Anyway thanx για την πρόταση αλλά μάλλον θα προτιμήσω το συγκεκριμένο.

 

einai μικρη διαφορα και 8α στο εξηγησω με δυο απλους λογους.α.ποτε δεν ξερεις ποτε 8α σου χριαστει το wireless β.φαντασου οτι 8α παρεις ενα router που ειναι adsl2+ και 8α τον κρατησεις για πολλα χρονια μια που το adsl2+ σστην ελλαδα 8α ειναι για καμποσο καιρο.εδω χαλας και εσυ και ολοι μας τοσα λεφτα για το pc που το αλλαζουμε συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

einai μικρη διαφορα και 8α στο εξηγησω με δυο απλους λογους.α.ποτε δεν ξερεις ποτε 8α σου χριαστει το wireless β.φαντασου οτι 8α παρεις ενα router που ειναι adsl2+ και 8α τον κρατησεις για πολλα χρονια μια που το adsl2+ σστην ελλαδα 8α ειναι για καμποσο καιρο.εδω χαλας και εσυ και ολοι μας τοσα λεφτα για το pc που το αλλαζουμε συνεχεια.

 

Μη κάνεις υποθέσεις για τα λεφτά που χαλάω στο PC μου :mrgreen:

Να φανταστείς έχω υπολογιστή 5 ετών με πολύ μικρές αναβαθμίσεις (RAM - HDD).

 

Η άποψή μου είναι να παίρνεις κάθε φορά αυτό που χρειάζεσαι και τίποτα παραπάνω αφού στην αγορά των υπολογιστών τα δεδομένα αλλάζουν πολύ γρήγορα.

Ας πούμε ότι δίνω τα διπλάσια χρήματα (γιατί τόσα είναι) παίρνω το wireless και σε 2-3 χρόνια που πραγματικά θα θέλω wireless έχει μπει στην αγορά το WIMAX (πολύ πιθανό). Δε θα ήταν καλύτερα σε 2 χρόνια να πάρω ένα απλό wireless router με 40 ευρώ και να κάνω καλύτερα τη δουλειά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κεγω ειμαι λιγο της αναποδης αποψης.οτι αμα ειναι να παρεις κατι που 8α το κρατησεις καμποσα χρονια παρε κατι καλυτερο.και 30 ευρω δεν νομιζω οτι ειναι τρελο ποσο.ουτε 3 καφεδες δεν ειναι.οσο για το wi max εχουμε πολυ καιρο ακομαα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κεγω ειμαι λιγο της αναποδης αποψης.οτι αμα ειναι να παρεις κατι που 8α το κρατησεις καμποσα χρονια παρε κατι καλυτερο.και 30 ευρω δεν νομιζω οτι ειναι τρελο ποσο.ουτε 3 καφεδες δεν ειναι.οσο για το wi max εχουμε πολυ καιρο ακομαα.

 

Δηλαδή έσυ δηλαδή μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος ότι δε θα μπεί στην αγορά σε 2-3 χρόνια; Αυτό δε μπορείς να το ξέρεις... Δηλαδή αν πριν 3 χρόνια έλεγες σε κάποιον ότι θα έχουμε αυτή την ανάπτυξη με το DSL, για 24Μbps κτλ. θα σε πέρναγε για τρέλο.

 

Anyway μια και είμαι φοιτητής και δεν έχω τη δυνατότητα να πληρώνω τον καφέ 12 ευρώ μάλλον θα προτιμήσω την περισσότερο οικονομική λύση η οποία με καλύπτει παρόλα αυτά... :-):-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι μπορει να μην γινει απλα μιλαμε για κατι διαφορετικο.το adsl υπηρχε και τα καλωδια υπαρχουν και απλα εδωσαν μεγαλυτερες ταχυτητες.για to wi max an θυμαμε οι αδειες δω8ηκαν πριν λιγο καιρο οποτε εχουμε καμποσο καιρο.οσω για τα 12 ευρω για καφε δεν το λεω προσωπικα για σενα απλα βλεπω οτι μερικοι πχ χαλανε 10 ευρω την ημερα για τσιγαρα αλλα οταν ειναι να παρουν hardware εκει προσπα8ουν να γλιτωσουν τα 10 ευρω για κατι που θα το κρατησουν εστω και 3 χρονια οταν αλλαζουν 10 καρτες γραφικων σε 1 μηνα. η οταν χαλανε 50 ευρω για να πιουν 2 ποτε σε club.δεν πηγαινε σε σενα προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι μπορει να μην γινει απλα μιλαμε για κατι διαφορετικο.το adsl υπηρχε και τα καλωδια υπαρχουν και απλα εδωσαν μεγαλυτερες ταχυτητες.για to wi max an θυμαμε οι αδειες δω8ηκαν πριν λιγο καιρο οποτε εχουμε καμποσο καιρο.οσω για τα 12 ευρω για καφε δεν το λεω προσωπικα για σενα απλα βλεπω οτι μερικοι πχ χαλανε 10 ευρω την ημερα για τσιγαρα αλλα οταν ειναι να παρουν hardware εκει προσπα8ουν να γλιτωσουν τα 10 ευρω για κατι που θα το κρατησουν εστω και 3 χρονια οταν αλλαζουν 10 καρτες γραφικων σε 1 μηνα. η οταν χαλανε 50 ευρω για να πιουν 2 ποτε σε club.δεν πηγαινε σε σενα προσωπικα.

 

Γιατί ποιός σου είπε ότι με πείραξε αυτό που είπες; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Όσο για αυτό που λες για το που χαλάει κανείς τα λεφτά του, αυτό είναι καθαρά προσωπική του υπόθεση... Ο καθένας έχει την τρέλα του άλλοι ξοδεύονται για ντύσιμο, άλλοι για να "πειράξουν" το αμάξι τους ή το pc τους. Δεν είναι αυτό το θέμα. Απλά είμαι της άποψης, σχετικά με τους υπολογιστές πάντα, ότι αυτο που σήμερα παίρνεις με 30 ευρώ σε 2 χρόνια θα το πάρεις τουλάχιστον με τα μισά και πιθανόν να έχει και περισσότερες δυνατότητες.

Άλλωστε στην περίπτωση μου αν αργότερα θελήσω ένα wireless router μπορώ να δώσω άλλα 25 ευρώ για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα αυτο ειναι απλα ρουτερ οχι wireless router.απλα 8α μπλεξεις λιγο παραπανω αν εχεις και τα 2. αλλα οκ σωστο και αυτο

 

Οχι ρε συ αφού το λέει κιόλας

Είδος: Ασύρματο Router ADSL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RΙΜΒΟ1 ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ROUTER?ΨΗΝΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ. :)

 

καλως ηρ8ες στο φορουμ.οχι κεφαλαια please.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...