Προς το περιεχόμενο

Το πιο ακριβό site που έχετε δει...


iLLiCiT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το post μου δεν πήγαινε σε διαμάχη Αθήνας - Υπόλοιπης Ελλάδας αλλά στο ότι ολόκληρος δήμος Αθηναίων ξόδεψε ένα τέτοιο ποσό για την χρηματοδότηση.

Ακόμα και αν συμμετείχε σε αυτό με ποσοστό 25% , θέλω να πιστέυω πώς ήταν ακόμα ένας τρόπος για να τραβήξει το υπόλοιπο 75% 750.000Ευρώ δηλαδή από το ταμείο της ΕΕ.

Αλλά δεν φταίμε εμείς. Φταίει το ταμείο ΕΕ που της ζητάμε λεφτά και δεν της φαίνεται περίεργο 1.000.000 ευρώ για ένα website.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πελατολόγιο της Entelia Informatics που ανέλαβε το έργο:

 

Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Ευβοίας, Αναπτυξιακή Ευβοίας, Αναπτυξιακή Δήμου Κηφισιάς, Αστικό ΚΤΕΛ Ηρακλείου, Αστικό ΚΤΕΛ Βέροιας, Μεσογειακό Γραφείο Πληροφόρησης, Ένωση Ελλήνων Χημικών, Ινστιτούτο Αμυντικών Αναλύσεων, Ελληνική Εταιρεία Υδρογόνου, ΤIM Ελλάς Τηλεπικοινωνίες, Diehl Hellas, ASK Ελλάς, Leonards, Vamar, MECS, GMK Architects, Cocoon, Δέλφις, RSTS, Europort Hellas, Glykis Design, APEX, MK Software, Adorama, Αγρόκτημα Αμφίκαια, Dichem Χημικά, MEdIES, Kiklos cars, Capayannidis Associates, Food Allergens Laboratory, Associazione Tradizionale Pietas, Nexoft consulting & training, Natural Soul & Art, LeaderExpo, Ιταλικό Μορφωτικό Ινστιτούτο Αθηνών, Αττικές Εκδόσεις κ.α.

 

..κρατικοδίαιτη; ε όχι τελείως μωρέ!

Ενδιαφέρον θα έχει να μάθουμε σε ποιόν ανήκει η τυχερή αυτή εταιρία.

Αντε να δούμε και άλλες απόπειρες αυτοχειρίας!

 

Ας κρατήσουμε όμως και καμιά πισινή μπας και έχει γίνει..τυπογραφικό λάθος στο ποσό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Με προυπολογισμό που φτάνει τα 942.105,58 ?

 

Ας κρατήσουμε όμως και καμιά πισινή μπας και έχει γίνει..τυπογραφικό λάθος στο ποσό!

 

Μήπως το διαχωριστικό χιλιάδων τελικά ήταν κόμμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τους κατηγορειτε ρε παιδιά....Μπορει τα παλικάρια να φτιάξαν το site με Αssembly.... ξερω εγω και low-level tools!!!Ξέρετε ποσο δύσκολο είναι;;;;Kαι λίγα λεφτά πήραν.... εγω θα τους εδινα και το σπιτι μου να πούμε αμα το κάναν ετσι ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι για νσ μερακλώσετε ακόμα καλύτερα...

 

Το σχόλιο απο το diorismos.gr:

 

"Τελικά, για όποιον κατάλαβε, δόθηκαν 942.105,38 ευρώ για τη δημιουργία της διαδικτυακής Πύλης του Δήμου Αθηναίων που λειτούργησε για λιγότερο από 1 χρόνο ενώ η ίδια και καλύτερη δουλειά (από ό,τι φαίνεται από την ανακοίνωση του Δήμου) μπορούσε να γίνει με 45.000 ευρώ!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η προηγούμενη σελίδα που κόστισε τα 942.000:

http://web.archive.org/web/20060423104424/www.cityofathens.gr/portal/site/AthensPortal/

από Greek Geeks, την έχουν ακόμη στο porfolio τους

http://www.greekgeeks.com/clients.fds?cat=18&pagecode=06.25&langid=1&page=2

Κι τη Delta Singular.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...