Προς το περιεχόμενο

Αντιστοίχηση cover arts με τραγούδια


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα ή τρόπο για να αντιστοιχίσω σε τραγούδια τα cover arts τους? Όχι αυτόματα, αλλά χειροκίνητα. Νομίζω γίνεται με το windows media player 11 αλλά όχι με το 10. Επειδή δεν μπορώ να φορτώσω το wmp 11 θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια..

 

ΥΓ Τα cover arts θα αποθηκεύονται στα τραγούδια ή θα πρέπει να αντιγράφω και τα cover arts κάθε φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μπορείς να φορτώσεις τον 11;

Με ποιό πρόγραμμα έχεις σκοπό να χειρίζεσαι την συλλογή σου; Το ρωτάω αυτό, γιατί με το ίδιο πρόγραμμα που θα παίζεις τα τραγούδια και θα βλέπεις τα cover art, με το ίδιο πρόγραμμα θα μπορούσες και να τα επισυνάψεις.

Παρόλα αυτά, υπάρχουν πολλοί τρόποι για να το κάνεις αυτό. Εμένα πιο πολύ από όλα με έχει βολέψει ο WMP11, αλλά το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το winamp 5.5, μόνο που είναι απίστευτα βαρύ και αργό πρόγραμμα, αν και έχει

κάποια άλλα πλεονεκτήματα.

Ο απλούστερος και ελαφρύτερος τρόπος για να διαχειριστείς την συλλογή σου είναι το MP3Tag, http://www.mp3tag.de/en/

Δοκίμασε και πες μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω ρε φίλε με αυτό το πρόγραμμα μου έλυσες τα χέρια. Έχω τεράστια συλλογή από mp3 και αυτό όχι μόνο κάνει τη δουλειά που θέλω αλλά και 1002 άλλα που πριν έκανα χειροκίνητα ή παιδευόμουν μέχρι να τα βρω..

Κρίμα να μην το έχω βρει νωρίτερα, και πάλι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό,ε;

Έχω μικρή συλλογή, καμμιά 2000+ τραγούδια, αλλά ως τώρα χρειάστηκε τρεις φορές να αλλάξω χαρακτήρες, από greeklish σε ελληνικά πεζά και μόλις εχθές σε κεφαλαία...Χωρίς αυτό το πρόγραμμα θα έκανα μέρες, ενώ τώρα "μόλις" 10 ωρίτσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...