Προς το περιεχόμενο

Samsung 206bw


^XRHSTOS^

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και από μένα. Πήρα την Samsung 206BW χθες. Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να τη συνδέσω στο dvi ώστε να παίξει όπως κάνει ήδη με τη σύνδεση sub? Η κάρτα video είναι η RADEON 9100. Φυσικά έχει έξοδο dvi αλλά την συνδέω έτσι και δεν παίζει. Πρέπει να κάνω κάτι? Πιστεύω η κάρτα να μην έχει πρόβλημα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Χρήστο.

Έχω και μία άλλη ερώτηση, μου δείχνει ότι παίζει σε ανάλυση 1024χ68 και δεν έχει πρόσβαση στο μενού της να το αλλάξω εφόσον μπορεί να παίξει παραπάνω. Για αυτό τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να μπεις από τον Πίνακα Ελέγχου και να πας στις Ιδιότητες Οθόνης και από εκεί να το αλλάξεις. Εναλλακτικά, Δεξί Κλικ στο Desktop και μετά Ιδιότητες και Ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σε βολεύει αλλά πάντα στις LCD είναι προτιμότερο να εργάζεσαι στην native resolution. Τα panels τους είναι κατασκευασμένα με συγκεκριμμένο αριθμό pixels και οποιαδήποτε άλλη ανάλυση προσομειώνεται απλά και έτσι χάνει σε ευκρίνεια. Η native resolution της 206BW είναι 1680χ1050 pixels και είναι προτιμητέο να την δουλεύεις σε αυτή την ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιξε στα xp με accesibility wizrad εχω την ιδια και καταλαβαινω τι λες

 

Επισης στους browsers με ctrl και scroll εχεις μεγεθυνση.

 

Σε αλλες αναλυσεις χαλαει η ευκρινια και η γεωμετρια της απεικονησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...