Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με τις υπερυθρες του λαπτοπ!!!


elinapara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια!!!!:-) Πριν λιγες μερες εκανα φορματ στο λαπτομ μου(acer Aspire 1520) και εκανα εγκατασταση τους drivers που ειχε ο υπολογιστης οταν τον αγορασα.Προσπαθω να στειλω φωτο απ το κιν στον υπολογιστη και δεν μπορω(ενω πριν το φορματ μπορουσα).:cry:Εχω ενεργοποιησει τις υπερυθρες και φενεται να λειτουργουν στη μπαρα εργαλειων κατω δεξια. Παιζει να θελει καποιο driver? Βοηθεια!!!!

Ευχαριστω!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βλακεια ειναι οτι εχω βαλει windows xp pro αγγλικα και... δεν ξερω αν εκανα σωστα τις ρυθμισεις για ενεργοποιηση των υπερυθρων. Μπορει να βοηθησει κανεις? Εχω καει τοσες μερες στο pc...:-P Μεχρι να κανω φορματ να βαλω drivers,προγραμματα...δεν μπορω αλλο ψαξιμο..

Ελεος!!! Τωρα μαθαινω απο υπολογιστες το καημενο!!:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στη διαχείριση συσκευών (deice manager) και κοιτα στις υπέρυθρες αν τις βλέπεις σαν υποκατηγορία...Αλλιώς θα σου έχει με κίτρινο άγνωστη συσκευή....Αν βλέπεις τις υπέρυθρες ΟΚ, τότε κάνε δεξί click επάνω τους, πήγαινε ιδιότητες και κάπου εκεί λεέε για ταχύτητα..Βάλτο 115.200...

Αν σου βλέπει άγνωστη συσκευή, τότε θέλεις driver...Πήγαινε στο site της Acer και πάρτον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ tsatsar!!! Με το που εκανα την ρυθμιση με την ταχυτητα δουλεψε.:-)

Δεν καταλαβαινω ομως γιατι δεν δουλευει με μεγαλυτερη ταχυτητα? :confused:

Ευχαριστω και παλι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περιορισμός των υπερύθρων στα κινητά..Για λόγους κόστους συνήθως...Δεν έχει να κάνει με το PC σου...Γενικά σε υπέρυθρες συνδέσεις να ορίζεις την ταχύτητα 115.200, αλλιώς θα έχεις πρόβλημα, όπως και διαπίστωσες..Καλό βράδυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...