Προς το περιεχόμενο

Απεγκατάσταση ESET NO32 και μήνυμα Microsoft Outlook


vassar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα απεγκατάσταση στο NOD 32 2.70 με το Your Unistaler για να βάλω τη νέα εκδοση του NOD 32 και από τότε το Microsoft Outlook μου βγάζει το μήνυμα στη φωτογραφία. Ξέρει μήπως κανείς πώς μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα;;;

 

7c3tfrgo1epehen12v0k.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Outlook επέλεξε Εργαλεία -> Κέντρο Αξιοπιστίας -> Πρόσθετα (στην αριστερή μεριά του παράθυρου) -> στο drop down menu στην δεξιά μεριά του παράθυρου κάνε κλικ στο Πρόσθετα COM και στο Μετάβαση. Μάλλον εκεί θα βρεις το συγκεκριμένο στοιχείο και απλώς θα το "ξετικάρεις".

 

Την επόμενη φορά δεν θα εμφανιστεί το μήνυμα που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Outlook επέλεξε Εργαλεία -> Κέντρο Αξιοπιστίας -> Πρόσθετα (στην αριστερή μεριά του παράθυρου) -> στο drop down menu στην δεξιά μεριά του παράθυρου κάνε κλικ στο Πρόσθετα COM και στο Μετάβαση. Μάλλον εκεί θα βρεις το συγκεκριμένο στοιχείο και απλώς θα το "ξετικάρεις".

 

Την επόμενη φορά δεν θα εμφανιστεί το μήνυμα που αναφέρεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ το πρόβλημα λύθηκε.

Για ενημέρωση το στοιχείο δε βρίσκονταν στα Πρόσθετα COM αλλά στο Επεκτάσεις προγράμματος - πελάτη Exchange του Outlook 2007.

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά και Καλή Χρονιά να έχουμε με υγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις βέβαια ότι αν ακολουθούσες τη διαδικασία uninstall από το add/remove programs στο control panel, δε θα σου εμφανιζόταν το συγκεκριμένο "πρόβλημα". Μου φαίνεται ότι καμιά φορά οι "super" προτάσεις από τα περιοδικά ή το δίκτυο, αντί να μας ξεμπερδεύουν, μας μπερδεύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις βέβαια ότι αν ακολουθούσες τη διαδικασία uninstall από το add/remove programs στο control panel, δε θα σου εμφανιζόταν το συγκεκριμένο "πρόβλημα". Μου φαίνεται ότι καμιά φορά οι "super" προτάσεις από τα περιοδικά ή το δίκτυο, αντί να μας ξεμπερδεύουν, μας μπερδεύουν...

 

Ναι το ξέρω γιατί έκανα την ίδια δουλεία σε ένα άλλο pc χωρίς τη χρήση του Your Unistaler και όλα πήγαν μια χαρά χωρίς το προαναφερθέν πρόβλημα.

Πάντως όλα καλά αφού υπάρχει το forum για να βρίσκουμε τις λύσεις στα προβλήματα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω γιατί έκανα την ίδια δουλεία σε ένα άλλο pc χωρίς τη χρήση του Your Unistaler και όλα πήγαν μια χαρά χωρίς το προαναφερθέν πρόβλημα.

Πάντως όλα καλά αφού υπάρχει το forum για να βρίσκουμε τις λύσεις στα προβλήματα μας.

 

Σωστός! Το insomnia είναι πάντα εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ωχ παω να απεγκαταστησω το Nod32 και δεν γινεται!!!

παω απο προσθαφαιρεση προγραματων τιποτα!!!

πηγα βρηκα τον φακελο παω να τον σβησω τιποτα!!!

Τι εγινε;;;γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα δεν σβήνουμε προγράμματα σβήνοντας τον φάκελο έλεος.Τώρα το έκανες χειρότερα γιατί φαντάζομαι θα διαγράφτηκαν μερικά αρχεία.Δουλεύει τώρα το antivirus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...